Dev Adamlar İçin Haydi Salona

Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi’nde B grubunda normal sezonu lider olarak bitiren Manisa Büyükşehir Belediye Spor Erkek Basketbol Takımında gözler play-off eleme maçlarına çevrildi. Yarın play-off eleme 1. maçında saat 15.00’de Atatürk Spor Salonu’nda Serra Sünger İnegöl Belediyespor’u konuk edecek olan Büyükşehir Belediyespor’un dev adamları salondan galibiyetle ayrılmanın hesaplarını yapıyor.

Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi’nde B grubunda normal sezonu lider olarak tamamlamayı başaran Manisa Büyükşehir Belediyespor’un dev adamlarında gözler yarın başlayacak olan play-off eleme maçlarına çevrildi. Yarın saat 15.00’de Atatürk Spor Salonu’nda başlayacak olan karşılaşmada Serra Sünger İnegöl Belediyespor’u konuk edecek olan dev adamlar salondan galibiyetle ayrılmanın hesaplarını yapıyor. Bugün yaptığı teknik ve taktik ağırlıklı antrenmanla hazırlıklarını tamamlayan Manisa Büyükşehir Belediye Spor Erkek Basketbol Takımında baş antrenör Ceyhun Cabadak ve takımın en skorer oyuncularından Recai Öztürk açıklamalarda bulundular.
Cabadak, “İki Maçı da Kazanıp Final Grubu Maçlarına Kalmak İstiyoruz” 
Manisa Büyükşehir Belediye Spor Erkek Basketbol Takımında baş antrenör Ceyhun Cabadak, Serra Sünger İnegöl Belediyespor ile yarın oynayacakları maçı kazanıp play-off maçlarına iyi bir başlangıç yapmak istediklerini söyleyerek, “ Rakibimizle iki maç yapacağız. İki maçı da kazanıp adımızı final grubu maçlarına yazdırmak istiyoruz. Sezon başında geç kurulmamız bizim için dezavantaj oldu ancak iyi çalışarak kulübümüzün de bize sağladığı imkanları kullanarak ilk hedefimiz olan normal sezonu istediğimiz yerde bitirdik. Ancak şu anda önemli olan play-off grubunu geçip final grubuna kalmak. Bunun içinde ilk önce Bursa engelini geçmek istiyoruz. Play-off’u geçemediğimiz takdirde bugüne kadar yaptıklarımızın hiçbir önemi kalmayacak. Şu anda tüm takımlar eşit” dedi.
“Burada Karşılığını Alacağız İnşallah” 
Takım içerisinde çok tecrübeli oyuncularının bulunduğunu da ifade eden baş antrenör Ceyhun Cabadak, “ Dolasıyla onlarda geldiğimiz noktanın tesadüf olmadığının farkındalar. Çok çalışarak buralara kadar geldiğimizin farkındalar. Sezonun tüm emeğini buraya kadar getirdik. Burada karşılığını alacağız inşallah. Dolayısıyla tüm sporcularımızın konsantrasyonları üst seviyede. Bu maçların öneminin farkındalar.  İç sahada kaybetmediğimiz takdirde turu geçmek istiyoruz. Ondan sonra ise final grubu maçlarına odaklanacağız” dedi.
“Taraftarlarımızın Desteğine her Zamankinden Çok Daha Fazla İhtiyacımız Olacak” 
Final grubuna kaldıkları takdirde seyirci sayısında ciddi bir artışın olacağına inandıklarını sözlerine ekleyen Cabadak, “ Hafta içine denk gelmesi seyirci açısından uygun bir saat olmaması bizim için dezavantaj ama son maçta ciddi bir taraftar desteği vardı. Ümit ediyorum final grubuna kalırsak bu sayıda ciddi bir artış olacaktır. Onların desteğine her zamankinden çok daha fazla ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.
Öztürk, “Tüm Takımlar 0-0 Eşit Başlıyor” 
Manisa Büyükşehir Belediye Spor Erkek Basketbol Takımının en skorer oyuncularından biri olan Recai Öztürk ise yaptığı açıklamada, “ Biz bütün sezon gerçekten çok iyi çalıştık. Bunun karşılığında da zorlu grubu lider olarak bitirerek aldık. Bizim hedefimiz bundan sonrada başarılı sonuçlara imza atıp mutlu sona ulaşmak. Herkes 0-0 eşit başlıyor. Biz diğer grubun 8’inci takımıyla eşleştik. Sıralamanın hiçbir önemi yok. Her şey yeniden başlıyor. İki maçı kazanıp final grubuna kalmak istiyoruz. Biz şampiyonluk için buradayız” diye konuştu.

YAZAN: Admin

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir