Büyükşehir Fırtınası Bu Kez Judoda Esti

Mücadele verdiği spor branşlarında madalya ve kupalara ambargo koyan Manisa Büyükşehir Belediyespor’da bir başarıda judodan geldi. Karaman ilinde yapılan Okul Sporları Gençler Türkiye Şampiyonası’nda Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Judo Takımı sporcularından Abidin Karabulut 73 kg’da Türkiye Şampiyonu olurken, 66 kg’da mücadelede eden Batuhan Koçak Türkiye 2.si oldu.

Spor Genel Müdürlüğü ve Türkiye Judo Federasyonu’nun 2018 yılı faaliyet programında yer alan Okul Sporları Gençler Türkiye Şampiyonası 28-29 Nisan 2018 tarihleri arasında Karaman ilinde yapıldı. Şampiyona’ ya 50 ilden toplamda 239 sporcu katılırken, Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Judo Takımı sporcularından Abidin Karabulut 73 kg’da Türkiye Şampiyonu olurken, 66 kg’da mücadelede eden Batuhan Koçak Türkiye 2.si olarak önemli bir başarıya imza attılar.
Aytaç, “ Sporcularımızı Yürekten Kutluyoruz” 
Karaman’da yapılan Okul Sporları Gençler Türkiye Şampiyonası’nda kulübümüz Manisa Büyükşehir Belediyespor ve Manisa’mızın adını judoda başarıyla duyuran Abidin Karabulut ve Batuhan Koçak’ı kutlayan Manisa Büyükşehir Belediye Spor Yönetim Kurulu Üyesi Gökmen Aytaç, “ Abidin Karabulut ve Batuhan Koçak’ı başarılarından dolayı kutluyorum. Mücadele verdiğimiz tüm spor branşlarında her zaman başarıya odaklı bir kulüp olduk. Sporun içerisinden gelen ve her zaman sporun ve sporcunun yanında olan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün bu başarılarda inanılmaz önemli katkısı var. Bundan sonra da sporcularımızın yanında olmaya ve onlara destek vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

YAZAN: Admin

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir