Dev Adamlar Liderlik Maçında Büyük Destek Bekliyor

Türkiye Erkekler Basketbol 2’inci Ligi’nde final grubunda son maçında deplasmanda Gemlik Basketbol takımını 77-68 mağlup etmeyi başaran ve 4’üncü galibiyetini alan Manisa Büyükşehir Belediyespor’un dev adamları Çarşamba günü saat 17.00’de  Atatürk Spor Salonu’nda konuk edeceği Edirne Belediye Edirnespor’u mağlup edip liderlik koltuğunu oturmak istiyor. Çarşamba günü oynanacak olan maç öncesinde iki takımında 9’ar puanı bulunuyor. Zorlu maç öncesinde Manisa’nın dev adamları, Manisalı basketbol severlerden büyük destek bekliyor.

Adım adım Türkiye Basketbol Ligine doğru koşan Manisa Büyükşehir Belediyespor’un dev adamları kritik maçta Çarşamba günü saat 17.00’de Atatürk Spor Salonu’nda, Edirne Belediyesi Edirnespor’u konuk edecek. Yeşil beyazlı temsilcimizde hazırlıklar bugün baş antrenör Ceyhun Cabadak yönetiminde maçın oynanacağı Atatürk Spor Salonu’nda başladı. Son maçında deplasmanda karşılaştığı Gemlik Basketbol takımını mağlup etmeyi başaran ve puanını 9’a çıkararak 2’inci sıraya yükselen yeşil beyazlılar, Edirne Belediyesi Edirnespor’u mağlup edip liderlik koltuğunu almanın hesaplarını yapıyor.
Önce Kuvvet, Ardından İse Teknik Ve Taktik Çalışması Yaptı 
Baş antrenörü Ceyhun Cabadak yönetiminde bugün Edirne Belediyesi Edirnespor maçının hazırlıklarına başlayan dev adamlarımız daha sonra ise yaptığı teknik ve taktik çalışmasıyla hazırlıklarını sürdürdü. Yarın yapacağı antrenmanla hazırlıklarını tamamlayacak olan Manisa Büyükşehir Belediyespor’da tek hedef muhteşem taraftarlarının da desteğiyle zorlu maçı kazanmak.
Ligde Oynanan İki Maçı da Kazanmıştık
Manisa Büyükşehir Belediyespor, Edirne Belediyesi Edirnespor’u ligde oynadığı iki maçta da mağlup etmeyi başarmıştı. Ligin ilk yarısında Manisa’da oynanan maçı 84-67 kazanan dev adamlarımız deplasmanda oynanan ikinci maçı da 63-57 kazanmıştı.
Zorlu Maç Öncesinde İki Takımda 9’ar Puana Sahip
Çarşamba günü saat 17.00’de başlayacak olan maç öncesinde iki takımında 9’ar puanı bulunuyor. Konuk takım 9 puan ve averajla zirvede bulunurken, Manisa Büyükşehir Belediyespor’da  aynı puanla 2’inci sırada yer alıyor.
Final Grubunda İki Takımın Son Durumu
Final grubu maçlarında iki takımda şu ana kadar 5 maç oynadılar. İki takımda 4’er galibiyet ve 1’er yenilgi alırken, ev sahibi takım Manisa Büyükşehir Belediyespor final grubu maçlarında potalara 370 sayı bıraktı, kendi potasında ise 374 sayı gördü. Konuk takım Edirne Belediyesi Edirnespor ise final grubunda oynadığı 5 maçta rakip potalara 352 sayı bırakırken, kendi potasında ise 301 sayı gördü.
İki Takımın Final Grubunda Aldığı Sonuçlar
Ev sahibi Manisa Büyükşehir Belediyespor (Puanı 9) 2. sırada
Manisa Büyükşehir Belediyespor: 86- Artvin Belediye: 76
Boluspor: 79 Manisa Büyükşehir Belediyespor: 81
Fethiye Belediye: 79 Manisa Büyükşehir Belediyespor: 48
Manisa Büyükşehir Belediyespor: 78 Final Spor: 72
Gemlik Basketbol: 68 Manisa Büyükşehir Belediyespor: 77
Konuk takım Edirne Belediye Edirnespor (Puanı 9) 1. sırada
Gemlik Basketbol: 71 Edirne Belediye Edirnespor: 65
Edirne Belediye Edirnespor: 80 Fethiye Belediye: 56
Edirne Belediye Edirnespor: 75 Bornova Belediyesi: 59
Artvin Belediye: 65 Edirne Belediye Edirnespor: 69
Edirne Belediye Edirnespor: 63 Boluspor: 50
Final Grubunda Puan Sıralaması
1.Edirne Belediye Edirnespor: 9
2.Manisa Büyükşehir Belediyespor: 9
3.Fethiye Belediye: 8
4.Final Spor: 8
5.Artvin Belediye: 7
6.Bornova Belediyesi: 7
7.Bolu Spor: 6
8.Gemlik Basketbol: 6

YAZAN: Admin

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir