Dev Adamlarda Hazırlıklar Tamamlandı, Nefesler Tutuldu

Yarın saat 17.00’de Atatürk Spor Salonu’nda konuk edeceği final grubunda  zirvenin sahibi Edirne Belediyesi Edirnespor’u mağlup edip liderlik koltuğunu eline geçirmek isteyen Manisa Büyükşehir Belediyespor’da hazırlıklar galibiyet parolasıyla tamamlandı. Ligde rakibini oynadığı 2 maçta da mağlup etmeyi başaran yeşil beyazlı dev adamlar gözünü yine galibiyete dikti. Gemlik Basketbol maçı öncesinde yapılan son antrenmanda burnu kırılan takımın önemi ismi Çağıl Topbaş ise maskeyle Edirne maçında sahaya çıkacak ve takımdaki yerini alacak.

Türkiye Erkekler Basketbol 2’inci Ligi’nde final grubu maçında yarın saat 17.00’de Atatürk Spor Salonu’nda, lider Edirne Belediyesi Edirnespor ile kozlarını paylaşacak olan Manisa Büyükşehir Belediyespor’da hazırlıklar bugün maçın oynanacağı Atatürk Spor Salonu’nda yapılan teknik ve taktik çalışmasıyla tamamlandı. Ligde oynanan iki maçta da rakibini mağlup etmeyi başaran yeşil beyazlı dev adamlarımız rakibi karşısında salondan yine galibiyetle ayrılmanın hesaplarını yapıyor.
Çağıl Topbaş, Maskeyle Maça Çıkacak 
Hafta sonunda Gemlik Basketbol takımıyla deplasmanda oynanacak olan maç öncesinde son antrenmanda Recai Öztür ile girdiği ikili mücadelede burnu kırılan ve maç kadrosundan çıkarılan takımın önemli isimlerinden Çağıl Topbaş’ın tedavisi başarıyla tamamlandı. Başarılı isim yarın oynanacak olan Edirne Belediyesi Edirnespor maçında maskeyle maça çıkacak ve takımdaki yerini alacak. Yeşil beyazlı temsilcimizde yarın oynanacak olan Edirne maçı öncesinde eksik bulunmuyor.
Cabadak, “ Deplasmanda Alınan Her Galibiyet Evde Kaybetmediğiniz Sürece Çok Önemli ” 
İlk gün söyledikleri şeyin hala arkasında olduklarını ve kendi sahalarında maç kaybetmemeleri gerektiğini söyleyen Manisa Büyükşehir Belediye Spor Erkek Basketbol Takımı baş antrenörü Ceyhun Cabadak, “ Hafta sonunda deplasmanda karşılaştığımız Gemlik Basketbol maçı öncesinde yaptığımız son antrenmanda Çağıl şanssız bir sakatlık geçirmiş ve bu sporcumuzun burnu kırılmıştı. Gemlik Basketbol maçında Çağıl Topbaş’ı kullanamamıştık. Ancak tüm oyuncularımız Çağıl’ın yokluğunu aratmama adına ekstra performans ortaya koydular ve çok iyi mücadele ettiler. Çok sert bir maç oldu. Maçın başından sonuna kadar üstünlük bizim kontrolümüzdeydi. İstediklerimizin çoğunu sahaya yansıttık. Çok önemli bir galibiyet aldık. Deplasmanda alınan her galibiyet evde kaybetmediğiniz sürece çok değerli” dedi.
“ Yarın Konuk Edeceğimiz Edirne Maçının Farklı Bir Önemi Var”
Yarın saat 17.00’de Atatürk Spor Salonu’nda konuk edecekleri Edirne Belediyesi Edirnespor maçının farklı bir öneminin olduğunu sözlerine ekleyen Cabadak, “ Kazanan takım haftayı lider bitirecek. İlk gün söylediğimiz şeyin hala arkasındayız. Kendi evimizde maç kaybetmemeliyiz. Evimizde aynı Final Spor maçında oluşturduğumuz atmosferi oluşturursak, daha da kalabalık, daha enerjik bir atmosfer oluşturursak bu bizim kazanmamıza çok daha fazla yardımcı olacaktır. Kazansanız da ,kaybetseniz de hiçbir şeyin sonu değil. Sonuçta lig uzun bir maraton. Önümüzde daha 9 maç var. Ama haftayı lider bitirme adına birinci çıkma adına bizim için hedef maçlardan bir tanesi” diye konuştu.
“ Biz Takımımızı En İyi Şekilde Hazırlamaya Çalışıyoruz”
Üç günde bir maç oynamanın kolay olmadığını söyleyerek sözlerine son noktayı koyan baş antrenör Ceyhun Cabadak, “ Üç günde bir maç oynamak bu grubun alışkın olduğu bir durum değil. Seyahat şartları çok kolay değil takımlar adına. Yaş ortalaması büyük takımlar var. Dolayısıyla toparlanmada zorluk çekiyorlar. Günlük performans çok daha önemli hale geliyor, moral çok daha önemli hale geliyor, atmosfer çok önemli hale geliyor. Dolasıyla bunlardan minimum seviyede etkilenecek şekilde biz takımımızı en iyi şekilde maçlara hazırlamaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

YAZAN: Admin

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir