Bu Gurur Başkan Mevlüt Aktan’ın

2017-2018 sezonunda teknik direktörü Levent Devrim önderliğinde futbolda TFF 2. Lig’e, basketbolda ise baş antrenörü Ceyhun Cabadakyönetiminde Türkiye Basketbol 1. Ligi’ne yükselerek tarih yazan Manisa Büyükşehir Belediyespor’da kulüp başkanı Mevlüt Aktan ise başkanlık koltuğuna oturduğu ilk yılı başarılarla dopdolu geçirdi. Tüm mesaisini Manisa Büyükşehir Belediyespor’un başarısı için harcayan başkan Mevlüt Aktan, şimdi başarılarla dolu bir yılı geride bırakmanın gururunu ve sevincini yaşıyor.

Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Mevlüt Aktan, belki de hayatının en mutlu günlerini yaşıyor. Başkanlık koltuğuna oturduğu ilk sezonda futbol takımının şampiyon olarak, basketbol takımının ise final grubu maçlarında grup ikincisi olarak bir üst lige yükselmesinin gururunu ve sevincini yaşayan başkan Mevlüt Aktan’ın başarı öyküsü sporseverlerin büyük takdirini kazandı. Manisa Büyükşehir Belediyespor’un başarısı için gecesini gündüzüne katan ve yoğun bir mesai harcayan başkan Mevlüt Aktan, zorlu yolculuğa beraber çıktığı futbol takımının teknik direktörü Levent Devrim ve basketbol takımının baş antrenörüCeyhun Cabadak ile birlikte şampiyonluk pozu verdi.

“ İnşallah Uzun Yıllar Beraber Çalışırız

Manisa Büyükşehir Belediyespor’un hedeflerinin her zaman büyük olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan başkan Mevlüt Aktan, “ Bizim başarımızın sırrı çok iyi bir aile olmamız. Futbolda Levent Devrim, basketbolda ise Ceyhun Cabadak gibi isimlerle çalışmak bizim için çok büyük bir şanstı. Levent hocamızda, Ceyhun hocamızda gerçekten işlerini çok severek yapıyorlar. Kendilerini tamamen Manisa Büyükşehir Belediyespor’un başarısı için adadılar. Bizlerde elimizden geldiği kadar en iyi imkanları kendilerine sunmaya çalıştık. İnşallah uzun yıllar kendileriyle çalışma imkanımız olur” dedi.

“ Başarı Öyküsünü Hep Birlikte Yazdık”

Doğru yapılanma ve planlı programlı çalışmayla ilk yılda güzel başarılar yaşadıklarını ifade eden başkan Mevlüt Aktan, “ Biz başarı öyküsünü hep birlikte yazdık. Her zaman bizim yanımızda olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün kendisini Manisa’ya hizmet etmek için adamış bir insan. Böylesine sporu seven bir başkanla çalışmak, benim ve yönetim kurulumuzun da çalışma azmini artırıyor. Ayrıca büyük bir özveriyle çalışan bir yönetimi kurulumuz var. Bu sene hem futbol takımımızda hem de basketbol takımımızda müthiş bir uyum vardı. Müthiş bir, birlik ve beraberlik oluştu. Biz kimseye tutamayacağımız sözü vermedik. Verdiğimiz sözleri hep tuttuk ve hem futbol takımımızdan hem de basketbol takımımızdan istediklerimizi net olarak ifade ettik. Bunun sonucunda da hem futbolda hem de basketbolda bir üst lige yükseldik” diye konuştu.

“Şimdi Hedefimiz Başarı Çıtamızı Daha da Yukarıya Taşımak”

Bundan sonra hedeflerinin başarı çıtasını daha yukarıya taşımak olduğunu dile getiren başkan Mevlüt Aktan, “ Hem futbolda hem de basketbolda başarı çıtamızı daha da yukarıya taşımak istiyoruz.  Futbol branşında dış transfer çalışmalarımız devam ediyor. TFF 2. Lig’de zirveye oynayacak bir takım ortaya çıkarmak istiyoruz. Daha önce söylediğimiz gibi futbolcuların sadece saha içerisindeki performanslarına bakmıyoruz. Karakter yapısı da bizim için çok önemli. Geçtiğimiz sezon bu konuda hiçbir sıkıntı yaşamadık. Şu ana kadar dış transferde 6 isimle anlaştık. Geçtiğimiz sezon takım içerisinde oluşan aidiyetlik duygusu bozulmayacak. Bu nedenle transfer ettiğimiz futbolcuların karakter yapısı ve uyumu bizim için çok önemli. Teknik Direktörümüz Levent Devrim’de bu konuda çok hassas. Doğru kararlarla, doğru adımlarla hedeflerimize birer birer ulaşmak istiyoruz” dedi.

“ Manisa Büyükşehir Belediyespor’un Hedefleri Tüm Spor Branşlarında Her Zaman Büyüktür”

Basketbolda da dev adamların başarısıyla da gurur duyduklarını ifade eden başkan Mevlüt Aktan, “ Baş antrenörümüz Ceyhun Cabadak ile geniş kapsamlı bir toplantı yapıp önümüzdeki sezonun yapılanmasını masaya yatıracağız. Basketbolda da transfer politikamızı en kısa sürüde belirleyeceğiz. Manisa Büyükşehir Belediyespor’un hedefleri her zaman büyüktür. Futbol, basketbol ve mücadele ettiğimiz tüm spor branşlarında başarıyı hedefleyen bir kulübüz. Basketbol takımımızın bu sezon yaşadığı başarı gerçekten takdire şayan. Manisa Büyükşehir Belediyespor’a inşallah el birliğiyle tüm Manisalıların destekleriyle çok daha güzel günler yaşatacağız” dedi.

YAZAN: Admin

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir