Kulübümüz, Telekom’dan Orbay’ı Renklerine Bağladı

Potada transfer sezonunu Ankara DSİ’nin genç oyun kurucusu Alihan Deniz Genç’i renklerine bağlayarak açan Manisa Büyükşehir Belediyespor, geçtiğimiz sezon Türkiye Erkekler Basketbol 1. Ligi’nde şampiyon olan ve Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ne yükselen başkent ekibi Türk Telekom’un 2.05 boyundaki uzun forveti Orbay Kaya’yı renklerine bağladı. Asbaşkan Orkun Şıktışlı’nın hazır bulunduğu imza töreninde yeni kulübü Manisa Büyükşehir Belediyespor’la sözleşme imzalayan Orbay Kaya, “ Burada ciddi bir organizasyonun bir parçası olacağım için mutluyum. Bana bu imkanı tanıyan herkese teşekkür ederim” dedi.

Türkiye Basketbol 1. Ligi’nin yeni takımlarından Manisa Büyükşehir Belediyespor’da transfer çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 2018-2019 sezonu öncesinde transfer sezonunu Ankara DSİ’nin genç oyun kurucusu Alihan Deniz Genç’i renklerine bağlayarak açan Manisa Büyükşehir Belediyespor’da ikinci imza ise Türk Telekom Basketbol takımının tecrübeli uzun forveti Orbay Kaya’dan geldi. Geçtiğimiz sezon Türk Telekom’da şampiyonluk sevinci yaşayan 2.05 boyundaki tecrübeli uzun forvet, Halil Onultmak Spor Tesislerinde düzenlenen imza töreninde yeni takımı Manisa Büyükşehir Belediyespor’lasözleşme imzaladı.

Şıktaşlı, “Doğru Ve Yerinde Transferler Yaptığımızı Düşünüyorum”

Halil Onultmak Spor Tesislerinde düzenlenen imza töreninde hazır bulunan Manisa Büyükşehir Belediyespor Asbaşkanı Orkun Şıktaşlı, “ Geçtiğimiz yıl bütçe anlamında ligin orta sıralarında yer alan bir takımdık. Hedefimiz final grubuna kalmaktı. Fakat öyle bir organizasyona ve ahenke dönüştük ki bizde kendimizi fevkalade bir başarının sonunda bulduk. Bu dönemde de geçtiğimiz yıla benzer makul bir şekilde lige uygun yatırım yapıyoruz. Çok yüksek hayallerimiz ve hedeflerimiz yine yok ama çok iyi bir koçumuz var. Yine doğru ve yerinde transferler yaptığımızı düşünüyoruz. Manisa Büyükşehir Belediyespor olarak tekrar heyecanlı ve eğlenceli bir sezon Manisa’ya yaşatacağız” dedi.

“Orbay Kaya Çok Değerli Bir Oyuncu”

Türk Telekom’dan takıma kazandırdıkları Orbay Kaya’nın çok değerli bir oyuncu olduğunu sözlerine ekleyen Şıktaşlı, “ Orbay Kaya çok değerli bir oyuncu. Bu ligi iyi tanıyan ve şampiyonluklar yaşamış bir oyuncu. Geçtiğimiz yıl  TürkTelekom play-off maçlarına kalmadan ligi birinci olarak bitirmişti. Kendisi o takımın önemli oyuncularından bir tanesiydi. Biz oyuncunun performansını ve karakterini birlikte değerlendiriyoruz. Takip ederek tercih yaptık. Umarım şehrimize ve basketbol takımımıza hayırlı ve uğurlu olur” diye konuştu.

Kaya, “Ben Buradaki İnsanları Mutlu Etmek İstiyorum”

Manisa Büyükşehir Belediyespor’un potada ki yeni transferi Orbay Kaya ise imza töreninden sonra yaptığı açıklamada, “ Teknik Üniversitesi altyapısından yetişen bir oyuncuyum. Daha sonra ise İzmir takımlarından Karşıyaka kulübüne geldim. Birçok takımda forma giydikten sonra geçtiğimiz sezonu Türk Telekom’da tamamladım. Burada ciddi bir organizasyonunun bir parçası olacağım için mutluyum. Bana bu imkanı tanıdıkları için herkese teşekkür ederim. Sadece insanlara buraya yardımcı olmaya geldim. İnşallah yardımcı olabilirim ve kulübüm kalıcı bir hale gelir.Her zaman her oyuncu başarılı olmak ister. Ben buradaki insanları mutlu etmek istiyorum ve Manisa’da, basketbol ve bu kulübün kalıcı olması için her şeyi yapacağım” diye konuştu.

YAZAN: Admin

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir