Dev Adamlara Amerikalı Oyun Kurucu

Türkiye Erkekler Basketbol 1. Lig Takımlarından Manisa Büyükşehir Belediyespor, 25 yaşındaki Amerikalı oyun kurucu Derrick Michael Marks’ı renklerine bağladı. Son olarak Almanya Ligi takımlarından TSV CralisheimMerlins’in başarısı için ter dökenDerrick Michael Marks, bu takımda 16 maçta forma giydi.

Manisa Büyükşehir Belediyespor’un dev adamlarında dış transfer çalışmalarında bu kez renklere bağlanan isim 25 yaşındaki Amerikalı oyun kurucu Derrick Michael Marks oldu. Son olarak Almanya Ligi takımlarından TSV CralisheimMerlins takımının formasını giyen Derrick Michael Marks bu takımda 16 maça çıktı. Manisa Büyükşehir Belediyespor’la 1 yıllık sözleşme imzalayan Amerikalı oyun kurucu Derrick Michael Marks, yeşil beyazlı ekibin Ağustos ayında başlayacak olan yeni sezon hazırlıklarında yer alacak.

Çaylan , “Çok Değerli Bir Oyuncuyu Renklerimize Bağladık”

Manisa Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi Bora Çaylan bir süredir renklerine bağlamak istedikleri Amerikalı oyun kurucu Derrick Michael Marks’ı takıma kazandırmanın sevincini yaşadıklarını söyleyerek, “  Derrick Michael Marks, teknik ekibimizin uzun süredir yakından takıp ettiği bir oyuncuydu. Gerekli görüşmeleri yaptık ve yaptığımız yazışmalarla resmi sözleşmeyi imzaladık. Amerikalı oyun kurucumuzDerrick Michael Marks bizim hedeflerimize önemli katkı sağlayacak bir isim. Bu transfer camiamıza hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.


Derrick Michael Marks’ın Kariyeri

2010-2011 ( Plainfield) Plainfield Central High Scool

2011-2012 ( BoiseState)  NCAA

2012-2013 (BoiseState) NCAA

2013-2014 ( BoiseState) NCAA

2014-2015 (BoiseState) NCAA

2015-2016 ( OrsiDerthona Basket Tortona)

2016- 2017 ( OrasiRavenna) Italy- Serie A 2

2017-2018 ( Erie Bay Hawks) NBA G- League

(TSV CralisheimMerlins) Germany ProA

Derrick Marks: https://www.youtube.com/watch?v=lC9DZ_fzkFk&t=58s

YAZAN: Admin

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir