Cabadak, “Ligin En Tecrübeli Takımlarından Birine Karşı Mücadele Vereceğiz”

Yarın saat 17.00’de Atatürk Spor Salonu’nda karşılaşacağı Manisa derbisine odaklanan Manisa Büyükşehir Belediyespor’un dev adamlarında hazırlıklar bugün yapılan antrenmanla tamamlandı. Akhisar Belediyespor maçı öncesinde açıklamalarda bulunan baş antrenör Ceyhun Cabadak, “ Manisa’yı zor bir deplasman halin getirmemiz lazım. Burada oynadığımız ligin ilk haftasındaki Yalova Belediyespor maçında bize müthiş destek veren taraftarlarımız gelirken yanlarında bir kişiyi daha maça getirsinler. Manisa’yı çok zorlu bir deplasman haline getirmeliyiz” dedi.
Türkiye Basketbol Ligi’nde sezona Yalova Belediyespor galibiyetiyle başlayan ardından ise deplasmanda karşılaştığı Petkimspor’u mağlup etmeyi başaran Manisa Büyükşehir Belediyespor’da yarın Akhisar Belediyespor ile oynanacak olan derbi maçın hazırlıkları bugün yapılan antrenmanla tamamlandı. Baş antrenör Ceyhun Cabadak, Akhisar Belediyespor ile oynanacak olan derbi maçı öncesinde Manisalı basketbol severlere seslenerek destek çağrısında bulundu. Bu ligin en tecrübeli takımlarından birine karşı mücadele vereceklerini söyleyen Cabadak, “ Bize göre rakibimiz çok daha tecrübeli takım. 10 yıldır bu ligde oynuyorlar ve bu senede çok ciddi yatırım yaptılar. Elimizden geldiği kadar iyi mücadele ederek kendi açıklarımızı kapatıp üstünlük sağlamaya çalışacağız” dedi.
“Rakibimiz Bu Ligin En Tecrübeli Takımlarından” 
Akhisar Belediyespor’un bu ligin en tecrübeli takımlarından biri olduğunu söyleyen Manisa Büyükşehir Belediyespor baş antrenörü Ceyhun Cabadak, “ Akhisar Belediyespor ile oynayacağımız derbi maçı kazanma yolunda hazırlıklarımızı tamamladık. Hafta boyunca rakibimizi analiz ederek rakibimizin bize üstünlük sağlayabileceği şeylere engel olabilecek taktiksel planlarımızı hazırladık. Dolayısıyla onlarda gerekli taktiksel planlarını hazırladılar. Rakibimiz bize göre çok daha tecrübeli bir takım. 10 yıldır bu ligde mücadele ediyorlar ve bu sene ciddi bir bütçeyle atılım yaparak süper lig hedefiyle yola çıktılar. Federasyon kupası ve lig maçlarında aldıkları sonuçlarla da bunu net bir şekilde görebiliyoruz. Kendi sahalarında konuk ettikleri Selçukluspor maçını 27 sayı farkla kazanarak kalitelerini ortaya koydular. Hücum potansiyeli çok yüksek bir takım. 90 sayı ortalamayla oynayan bu 90 sayıyı üretirken 5 tane oyuncusundan çift haneli ortalama alabilen bir takım. Dolayısıyla biz bunlara engel olmaya çalışacağız.  90 sayıyı aşağıya çekmeye çalışacağız, ibreyi kendi tarafımıza çevirmek açısından. Aynı zamanda biz hücumda onlara üstünlük sağlamaya çalışacağız. Kolay bir maç olmayacak. O yüzden oyuncuların kendilerini fiziksel, mental ve taktiksel olarak maça çok iyi hazırlaması lazım. Dolayısıyla elimizden geldiği kadar iyi mücadele ederek, kendi açıklarımızı kapatıp üstünlük sağlamaya çalışacağız” diye konuştu.
“Manisa’yı Zor Bir Deplasman Haline Getirmemiz Lazım” 
Sözlerinin sonunda destek konusunda Manisalı basketbol severlere seslenen Manisa Büyükşehir Belediyespor baş antrenörü Ceyhun Cabadak, “ Ligin ilk haftasında Manisa’da Atatürk Spor Salonu’nda karşılaştığımız Yalova Belediyespor maçında müthiş bir atmosfer vardı. İlk maçımıza gelen basketbol severlerden bir ricam var. Maça gelirken yanlarında bir kişiyi daha getirsinler. Böylece sayı adedini iki katına çıkarmış oluruz. Ne kadar kalabalık olursak ve salondaki sinerjiyi, enerjiyi yükseltirsek takımımıza olumlu katkı daha da artar. Manisa’yı zor bir deplasman haline getirmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

YAZAN: Admin

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir