Dev Adamlarımız İyi Başladı

Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol takımı, 2’nci lig B Grubunun ilk maçında Fethiye Belediye takımını konuk etti. İlk yarıyı 45-38 önde kapatan yeşil beyazlılar mücadeleden de 92-81’lik skorla galip ayrıldı. Maçı, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de izledi.
Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol takımı Türkiye Basketbol 2’nci Ligi B Grubu ilk maçında Fethiye Belediye takımını konuk etti. Manisa Atatürk Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk, Büyükşehir Belediyespor Asbaşkanı Orkun Şıktaşlı, yönetim kurulu üyeleri ile basketbol severler izledi. Mücadelenin ilk çeyreğine, Büyükşehir Belediyesi kontrollü oynayarak başladı. Ortalama bir tempoda devam eden ilk periyodu yeşil beyazlı takım 25-15 önde bitirdi. İkinci periyotta tempoyu yükseltip iyi savunma yapan Manisa Büyükşehir Belediyesi rakibe baskıyı artırınca ikinci periyodu da 45-38 önde kapattı. Maçın üçüncü periyodunda iki takım da savunma ağırlıklı bir oyun sergilese de Büyükşehir Belediyesi hücum ve savunmada büyük hatalar yaptı. Yeşil Beyazlılar verdiği boşluklarla rakibinin sayı üretmesini sağladı. Üçüncü periyodu konuk Fethiye Belediyesi 59-63 önde bitirdi. Maçın dördüncü periyodunda kendine gelen Manisa Büyükşehir Belediyespor, tam bir takım oyunu sergileyerek, rakibinin hatalarını iyi değerlendirdi ve dördüncü periyodu 92-81 tamamlayarak aynı zamanda maçın sonucunu tayin etti. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, maç sonunda takım oyuncularını alkışladı.
“Daha iyi olmalıyız”
Maçın genelinde iyi oynadıklarını belirten Büyükşehir Belediyespor Baş Antrenörü Ceyhun Cabadak, “Takımımın genel anlamda sergilediği performanstan memnunum, Üçüncü periyot haricinde maçın kontrolü bizdeydi. Fakat daha iyi olmalıyız” dedi.
Maç: Türkiye Basketbol 2’nci Ligi B Grubu ilk karşılaşması
Salon: Manisa Atatürk Spor Salonu
Hakemler: Özkan Çağlayan, Adem Deliavcı, Taylan Öztürk
Manisa Büyükşehir Belediyespor: İlker, Selahattin, Zafer, Melih, Çağıl, Haluk, Omay, Recai, Enis, Cihad, Orkun, Mustafa
Baş Antrenör: Ceyhun Cabadak
Fethiye Belediye: Hakan, Oğulcan, Erdem, Cihan, Hüseyin, Seray, Evren, Tayfun, Halil, Şahin, Okan, İbrahim
Baş Antrenör: Kemal Akif Bursalı
1.Periyot: 25-15
2.Periyot: 45-38
3.Periyot: 59-63
4.Periyot: 92-81

YAZAN: Admin

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir