Potanın Efsane İsmi Beşok’tan Kulübümüz’e Övgü

Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar ve Liglerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok, Halil Onultmak Spor Tesisleri’nde Başkan Mevlüt Aktan ve Asbaşkan Orkun Şıktaşlı’yı ziyaret etti. Manisa Büyükşehir Belediyespor’a övgüler yağdıran Beşok, “ Manisa Büyükşehir Belediyespor, basketbol branşın da atılım içerisinde olan bir kulüp. Böyle kulüplerin sayısının artması gerekiyor” dedi. Beşok, daha sonra ise Özel Manisa Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonunu gezdi.

Tüm spor branşlarında olduğu gibi basketbolda da iddialı olan ve bu hafta sonunda deplasmanda lider Edirne Belediyesi Edirnespor ile kozlarını paylaşacak olan Manisa Büyükşehir Belediye Spor Basketbol Takımında hazırlıklar galibiyet parolasıyla devam ederken, oyunculuk döneminde Türk Basketbolu’nun yetiştirdiği en önemli oyuncular arasında gösterilen, halen Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar ve Liglerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüten Hüseyin Beşok,Halil Onultmak Spor Tesislerinde Başkan Mevlüt Aktan ve Asbaşkan Orkun Şıktaşlı’yı ziyaret etti. Manisa Büyükşehir Belediye Spor Basketbol Takımı Baş Antrenörü Ceyhun Cabadak’ta ziyarette hazır bulundu. Ziyaret sonrasında başkan Mevlüt Aktan ve asbaşkan Orkun Şıktaşlı, Beşok’a  üzerinde isminin yazılı olduğu 45 numaralı Manisa Büyükşehir Belediyespor forması  hediye ettiler.
Başkan Aktan, “ Basketbol sporuna büyük önem veriyoruz” 
Ziyaretlerinden dolayı Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar ve Liglerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok’a teşekkür eden Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Mevlüt Aktan, “ Sizlerin bu ziyareti bizleri oldukça mutlu etti. Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü olarak sadece futbolda değil, tüm spor branşlarında iddialıyız. Bu sezon başında basketbolda atılım yaptık. Büyük heyecan duyduğumuz bir spor dalı. Basketbolda alt yapıda önemli yatırımlarımız var. Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetimiyle bundan sonra ki süreçte bu tür karşılıklı ziyaretlerimizi sürdürüp basketbolda nasıl daha iyi noktalara gelebiliriz, bunların planlamalarını inşallah yaparız. Herkesin bildiği gibi bir spor sevdalısı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Basketbolda alt yapıda yapacağımız ciddi yatırımlarımız devam edecek. Basketbolda da inşallah çok iyi yerlere geleceğimize inanıyorum” diye konuştu.
Beşok, “ Manisa Büyükşehir Belediyespor Yönetimini tebrik ederim” 
Türkiye Basketbol Federasyonu  Milli Takımlar ve Liglerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok ise Manisa Büyükşehir Belediyespor Yönetimini tebrik ederek, “ Ben Manisa’da 15 yaşında Manisa Vestel Basketbol Takımının formasını giydim.  Vestel döneminden sonra bu bölgede Manisa’da basketbolda bir boşluk oluştu. Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü, bu boşluğu doldurma adına önemli adımlar attı. Manisa Büyükşehir Belediyespor gerçekten basketbola ciddi bir yatırım yaptı. Organize Sanayi Bölgesi içerisinde de MOSTEM’in gerçekten çok güzel bir tesisi olmuş. Onları da tebrik ediyorum. Gördüğüm kadarıyla Gençlik Spor Müdürlüğününde yaptığı bir spor salonu var. Manisa bölgemizde şu anda faal üç tane basketbol sahamız var. Bu çok güzel bir şey. Zaten bizlerde Federasyon olarak hem kendi bünyemizde hem de şehirlerimizde daha çok tesis yapılmasını canı gönülden istiyoruz. Çünkü genç kardeşlerimizin, öğrenci kardeşlerimizin, sporcu kardeşlerimizin bu tesisleri dolduracağına inanıyoruz. Ben, Manisa Büyükşehir Belediyespor’a bu senede başarılar diliyorum. Bir üst lige çıkmaları için iyi şanslar diliyorum. İleri ki yıllarda inşallah bu spora yaptığı yatırımların devamını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
“ Her zaman yakın ilişkiler kurmaya çalışıyoruz” 
Türkiye Basketbol Federasyonu olarak her zaman kulüplerle yakın ilişkiler kurmaya çalıştıklarını sözlerine ekleyen Beşok, “ Onlara gerekli desteği vermek bizim ana görevlerimizden biri. Mümkün olduğunda genç sporcuları basketbola yönlendirmek istiyoruz. Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü, basketbol şubesini yeni açan, ancak kısa sürede başarılı bir çizgi yakalayan kurumsal olmayı hedeflemiş, sadece A Takım değil altyapısı ve tesisleşme çalışmaları ile vizyonu olan bir kulüp haline gelmiştir. Bu gelişmeleri görmek beni ve federasyonumuzu oldukça mutlu etti. Biz yönetim olarak basketbola ve spora  büyük değer veren Manisa Büyükşehir Belediyespor yönetimine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

YAZAN: Admin

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir