Dev Adamlardan 30 Sayı Fark: 75-45

Bugün Atatürk Spor Salonu’nda oynanan maçta Erzurum BŞB Gençlik’i konuk eden Dev Adamlar salondan 30 sayı farkla 75-45 farklı galibiyetle ayrılarak aldığı başarılı sonuçlara bir yenisini daha ekledi. Maçın son periyodunda rakibine müthiş bir üstünlük kuran Manisa Büyükşehir Belediyespor, bu periyodu 26-6 farklı kazanarak sonuca ulaştı.

Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi’nde B Grubunda mücadele veren ve deplasmanda karşılaştığı Edirne Belediyesi Edirnespor maçında aldığı galibiyetin ardından liderlik koltuğuna oturan Manisa Büyükşehir Belediye Spor Erkek Basketbol Takımı, bugün Atatürk Spor Salonu’nda konuk ettiği Erzrum BŞB Gençlik maçını kazanarak yoluna devam etti ve zirvedeki yerini korumayı başardı. Maçın başında oyunda ağırlığını hissettiren Dev Adamlar salondan 75-45 galip ayrılarak 30 puana yükseldi.
Son Periyotta İşi Bitirdi 
Atatürk Spor Salonu’nda oynanan maça hızlı başlayan Dev Adamlarımız, maçın başında rakibine ağırlığını hissettirmeye başladı. İlk periyodu 20-12 kazanan Yeşil Beyazlılar, ikinci periyodu ise 14-10 kazandı. Maçın 3’üncü periyodu ise başa baş geçerken, konuk takım bu periyodu 15-17 önde bitirdi. Maçın son periyodunda rakibine müthiş bir üstünlük kuran temsilcimiz, bu periyodu 20 sayı farkla 26-6 kazandı. Son periyotta  ortaya koyduğu müthiş performansla maçı 30 sayı farkla 75-45 farklı kazanan Manisa’nın Dev Adamları, puanını 30’a çıkardı ve liderliğini sürdürdü.
Maç Sonunda Alkışlandılar 
Atatürk Spor Salonu’ndu oynanan karşılaşmayı Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Mevlüt Aktan, Asbaşkan Orkun Şıktaşlı, Yönetim Kurulu Üyeleri Bora Çaylan, Özcan Nalbantlar, Manisa Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Levent Devrim ve çok sayıda basketbol sever izledi. Maç sonunda Başkan Aktan, Asbaşkan Orkun Şıktaşlı ve yönetim kurulu üyeleri Bora Çaylan ve Özcan Nalbantlar, Dev Adamları ayakta alkışladılar.
Manisa Büyükşehir Belediyespor: 75
Erzurum BŞB Gençlik: 45
Salon: Atatürk Spor Salonu
Hakemler: Özkan Talo, Barış Tunç, Okan Güngör
Manisa Büyükşehir Belediyespor: İlker, Selahattin ( 3), Zafer, ( 5), Melih, (7), Çağıl, ( 10), Omay, (6), Recai, (14), Enis, (4), Cihad, (15), Umut, (2), Mustafa (8), Okan, ( 1)
Erzurum BŞB Gençlik: Onat, (6), Olcay, (2), Hasan, (12), Olcay, (4), Haldun, (1), Ümit, (5), Ersin, (13), Umut, (2)
1.periyod: 20-12
2. periyod: 14-10
3. periyod: 15-17
4. periyod: 26-6
Maçın Sonucu: 75-45

YAZAN: Admin

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir