Aydın, “Manisa Büyükşehir Belediyespor’u Çok Düzgün İnsanlar Yönetiyor”

Manisa Büyükşehir Belediyespor’un başarılı isimlerinden Kürşat Aydın, Afyon’da devam eden 2. etap kamp döneminde açıklamalarda bulundu. Manisa Büyükşehir Belediyespor’u çok düzgün insanların yönettiğini söyleyen Kürşat Aydın, “ Manisa Büyükşehir Belediyespor futbol hayatımda benim en mutlu olduğum kulüp. Bu kulüp bu şekilde yönetilmeye devam edilirse, mutlaka Süper Ligdeki yerini alacaktır” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyespor forması altında geçtiğimiz sezon çok başarılı maçlar çıkaran ancak yaşadığı talihsiz sakatlığın ardından uzun süredir formasından uzak kalan Kürşat Aydın, Afyon kampında önemli açıklamalarda bulundu. Manisa Büyükşehir Belediyespor’un çok doğru insanlar tarafından yönetildiğini söyleyen Kürşat Aydın, yaşadığı ağır sakatlığın ardından kendisine sahip çıkan camiaya kendisini borçlu hissettiğini dile getirdi. Yeşil sahalara dönmek için sabırsızlanan 31 yaşındaki tecrübeli futbolcu, “ Ben 2. Lig arenasında bu takımın çok güzel işler yapacağına ve hedefe ulaşacağına inanıyorum” dedi.

İstanbul’un Gültepe Semtinde Sokak Aralarında Meşin Yuvarlağın Peşinden Koşmaya Başladım”

İstanbul’un Gültepe semtinde sokak aralarında gününün büyük bölümünü futbol oynayarak geçirdiğini söyleyerek sözlerine başlayan Kürşat Aydın, “ Abim Osman Aydın, Fenerbahçe ve Kasımpaşa’da futbol oynadı. Dayım Veli Öztürk’te, Bülent Korkmazlar döneminde Galatasaray’da forma giyiyordu. Ancak o da sakatlık yaşayınca, futbola erken veda etmek zorunda kaldı. Ben sabah erken saatlerde evden dışarı çıkar ve akşama kadar sokak aralarında  topun peşinde koşardım. 1987 doğumluyum. 1999 yılında İstanbul’un amatör küme takımlarından Günyamaçspor’da filiz lisansım çıktı. 2 yıl bu takımda forma giydim. nyamaçspor’daforma giyerken, Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe gibi takımları eleyerek İstanbul şampiyonu olmuştuk” dedi.

“ 13 Yaşında Beşiktaş’a Transfer Oldum, 15 Yaşında A Takıma Yükseldim”

O dönemde yaşadıkları İstanbul şampiyonluğunun ardından 13 yaşında Beşiktaş’a transfer olduğunu anlatan Kürşat Aydın, “ Beşiktaş alt yapısına transfer oldum 13 yaşındayken. Ondan sonra milli takıma çağrıldım. İki sene alt yapıda oynadıktan sonra 15 yaşında A Takıma yükseldim Beşiktaş’ta. O dönem Beşiktaş’ın başında olan teknik direktör Mircea Lucescu alt yapıda beni izlemiş, beğenmiş ve,“ Bu çocuğu hemen A takıma alın” demiş. Her şey birden hızla gelişmişti. Beşiktaş’ta, Sergen Yalçın, TayfurHavutçu, Daniel Pancu, Antonio Carlos Zago, Federico Giunti ve Ronaldo Guiaro ile aynı takımda antrenmanlara çıkıyordum” dedi.

“ 17 Yaşında Çok Ağır Bir Sakatlık Geçirdim”

17 yaşında Beşiktaş PAF Takımında çok ağır bir sakatlık geçirdiğini söyleyen Kürşat Aydın, “ Gençlerbirliği PAF Takımıyla oynadığımız maçta çok ciddi bir sakatlık yaşamış ve dizimdeki bütün bağlar kopmuştu. Yıl 2003’tü. Doktorlar bana,” Futbol hayatın bitti” dediler. Yaklaşık 7 ay sahalardan uzak kaldım. Sonra yeniden sahalara dönüş yaptım. Çok genç yaşta çok ağır bir sakatlık yaşayınca erken toparlandım ancak hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Beşiktaş’tan kiralık olarak başka takımlara gitmeye başladım” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyespor Hayatımda En Mutlu Olduğum Kulüp”

“Manisa Büyükşehir Belediyespor hayatımda en mutlu olduğum kulüp” diyerek sözlerine devam eden Kürşat Aydın, “ Burada çok doğru ve düzgün insanlar tanıdım. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, kulüp başkanımız Mevlüt Aktan, yönetim kurulunda görev alan büyüklerimiz, hocalarım, futbolcu arkadaşlarım ve kulüpte çalışan personelimiz. Burada inanılmaz huzurluyum. Bu kulüpte çok güzel insanlarla çalışıyorsun. Bu da seni iki kat daha motive ediyor. Bir mahcubiyet oluyor onlara karşı. Verdiğinin daha fazlasını vermek istiyorsun. O yüzden ben buraya geldiğim için çok mutluyum. Mesela geçen sene ben ilk kez 3. lig oynadım. Neyle karşılaşacağımı bilmiyordum ama iyi ki buraya gelmişim” diye konuştu.

“ Geçen Sene Aklımda 3. Lig Yoktu”

Futbol hayatında 8 sene eski adıyla PTT, şimdi ki adıyla Spor Toto 1. Lig’de forma giydiğini dile getiren Kürşat Aydın, Bir dönem 5-6 ay futbolu bıraktım. O dönem şimdiki adıyla Spor Toto 1. Lig’de forma giyiyordum. Oynadığım kulüpteki insanlara çok sinirlenmiştim, nefret etmiştim açıkçası. Futboldan soğumuştum. Beni arayan kulüplere de futbolu bıraktığımı söyledim. Ondan sonra birden tekrar başladım. 3-4 sene 2. Lig’deoynadım. Geçen sezon açıkçası benim aklımda hiç 3. Lig düşüncesi yoktu. Son 3 sene zaten hep şampiyonluğa oynayan takımların formasını giydim. 2. Lig’den isteyen birçok kulüp vardı. 2. Ligdeki takımları bildiğim için hiç sıcak bakmadım. Arayan soranlarla hiç görüşmeye bile gitmedim. Sonra beni, Serkan İşyapan hocam aradı. Serkan hocam benimGaziantep Belediye’den benim eski takım arkadaşımdı. Manisa Büyükşehir Belediyespormaceram böyle başlamış oldu” sözlerini kullandı.

“ Manisa Büyükşehir Belediyespor’da Her Şey Dört Dörtlük”

Manisa Büyükşehir Belediyespor’da bir futbolcunun mutlu olması için her şeyin yapıldığını ifade eden Kürşat Aydın, “ Buraya geldim ve anlaştım. Çünkü burası proje takımı. Burada futbolcunun mutlu olma için her şeyi yapıyorlar. Bunun karşılığında da çok başarılı bir performans vermek zorundasın. Çünkü buradaki insanlar sana başka seçenek bırakmıyorlar. Bir mazeretin arkasına sığınamıyorsun. Manisa Büyükşehir Belediyespor’da her şey dört dörtlük. Kısa sürede Türkiye’de örnek olacak bir kulüp burası. Bu şekilde yönetilmeye devam edilirse zaten bir kaç sene içerisinde Süper Lig’e çıkar bu takım. Çünkü dediğim gibi çok düzgün insanlar yönetiyor kulübü. O yüzden bu kulübün önü açık. Bu takımı halkta daha da sevecek. Çünkü burada yapılan doğru işleri gördükleri zaman onlarda daha çok sevecek bu kulübü” dedi.

“ Doğru İnsanların Bir Arada Olmadığı Yerde Başarı Olmaz”

Geçtiğimiz sezon yaşadıkları şampiyonluğu da anlatan Kürşat Aydın, “ Biz geçen sene sezon başı kampında şampiyon olmuştuk. Ben geçen sezon başında buraya geldikten sonra bir hafta geçmişti. Levent hocamla kampta oturup konuşurken, “ Hocam bu takım şampiyon oldu” dedim. Futbol hayatımda oynadığım en düzgün kulüp Manisa Büyükşehir Belediyespor kulübüdür. Hem insanlar düzgün, hem de kulüp çok güzel yönetiliyor. Bu şekilde şampiyon olmama şansın yok. İstediğin kadar iyi takım kur, istediğin kadar para harca ama doğru insanları biraraya getiremediğin zaman şampiyon olma şansın yok. Burada ortam çok güzel, arkadaşlık çok güzel. Futbol sahada kazanılmıyor aslında. Dışarıda bir olduğun zaman ister istemez sahada bir oynayacaksan, iki oynuyorsun. Çünkü yanındaki ve kenardaki arkadaşların, hocaların, yönetim,  taraftarların için iki kat daha fazla mücadele ediyorsun. Dediğim gibi ben buraya geldiğim zaman daha bir hafta sonra söyledim, “ Şampiyon olacağızdiye. Ligin bitimine 5 hafta şampiyon olduk” dedi.

“ Ben Bu Sene Takımdan Daha Umutluyum”

3-4 senedir 2. Lig’de şampiyonluğa oynayan takımlarda forma giydiğini hatırlatan Kürşat Aydın, “ Ben bu sene daha umutluyum. 3-4 senedir 2. Lig’de şampiyonluğa oynayan takımların formasını giydiğim için takımları da bildiğim için şimdi onlarla bir kıyaslama yapıyorum. Geçen sene bu takımdan kalan arkadaşlarımızı biliyorum. Yeni transfer olan arkadaşlarımızı biliyorum. Onlarda zaten hiç yabancılık çekmiyorlar. Bu takımda bir insanın yabancılık çekme şansı yok zaten. O yüzden ben bu sene daha da umutluyum. Yani geçen seneki gibi sahadışında kenetlenmeliyiz. Şu anda hiçbir problem yok zaten. Yeni gelen arkadaşlarda çok sıcakkanlı. Bizde,gelen arkadaşlara yabancılık çektirecek insanlar değiliz. Benim kafam çok rahat yeni sezon için. Aşırı derecede umutluyum yeni sezondan” dedi.

“ Futbol Dışında Sakin Bir Hayatı Tercih Ediyorum”

Özel hayatıyla ilgili de konuşan Kürşat Aydın, “ Ben boş vakitlerimde motosikletle çok dolaşmayı seviyorum. Geçen sene yaşadığım  talihsizsakatlıktan sonra çok fazla motosiklete binemedim. Ama motosikleti çok seviyorum, gezmeyi seviyorum. Öyle çok fazla bir yere sıkışıp kalmayı sevmiyorum. Boş vakit buldukça bir yerlere gidiyorum İzmir çevresinde. Genelde gitmediğim yerlere gitmeyi çok seviyorum. Yeni yerler keşfetmeyi seviyorum, evde vakit geçirmeyi de seviyorum, sakin hayatı tercih ediyorum” sözlerini kullandı.

“ Ben Çok Doğru Bir Kulüpte Sakatlandım”

Geçtiğimiz sezon yaşadığı talihsiz sakatlığın ardından daha da hırslandığını söyleyerek sözlerine son noktayı koyan Kürşat Aydın, “ Ben geçtiğimiz sezon çok düzgün ve doğru bir kulüpte sakatlandım. Benim moralimi ve motivasyonumu yükselten bu oldu. Belki başka bir kulüpte yaşamış olsam bu sıkıntıyı sözleşmemi feshederlerdi. Ben bunun örneğini çok gördüm. Geçen sene Oğulcan vardı bizde. Sezon başında bu çocuk kampa sakatlandı. Doktora gitti ve doktorlar bu çocuğa, “  Futbol hayatın bitti” dediler. Futbol hayatı bitti denilen çocuğun bile ameliyatını yaptırdılar, bütün parasını ödediler. O yüzden benim tek moralimi yüksek tutan güzel bir kulüpte sakatlandım. Çünkü hiçbir zaman bir dediğimi iki etmediler. Doktorunu bile sen seç dediler. Tedavimi en iyi yerde yaptırdılar. Sürekli beni aradılar ve sordular. Bunlar paradan ve puldan önemli şeyler. Başkanım, yöneticilerimiz, hocalarım, takım arkadaşlarım sürekli aradılar beni. Bana 100 trilyonda verseniz bundan daha değerli değildir benim için. O yüzden şu anda geçen seneden daha fazla borçlu hissediyorum kendimi, bana yapılanlardan dolayı. Bir an önce borcumu ödemek istiyorum kulübüme karşı. Allah hepsinden razı olsun. Hepsine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

YAZAN: Admin

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir