Manisa BBSK’da Altyapı Çalışmaları Değerlendirildi

Türkiye Basketbol Ligi 2020-2021 sezonu hazırlıklarını tempolu bir şekilde sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol takımımız, bir yandan da altyapı organizasyonlarını planlamaya devam ediyor.

Koronavirüs tedbirleri dolayısıyla Türk basketbolunun altyapı faaliyet programı henüz açıklanmasına karşın, Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol takımımız planlama çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda anlık olarak gelişebilecek durumlara hazır olunması amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol takımı İdari Menajerimiz İlhan Özsarı, altyapı antrenörleri İlker Türel, Nihat Yürük ve Yiğit Demirci ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda görüşülen konular hakkında açıklamalarda bulunan İdari Menajerimiz İlhan Özsarı, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında 20 Ağustos tarihinde kısıtlı sayıda sporcumuz ile başlayan antrenmanlar, kademeli arttırılarak devam ediyor. Şu anda Genç Takım ve Yıldız Takım, daha sonrasında Genç B Takım ve Büyük Erkekler takımlarımızın antrenman programlarını sürdürüyor. Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından yerel liglerle ilgili bir açıklama yapılmamasına karşın, biz gerekli önlemleri alarak sporcularımızın basketboldan daha fazla uzak kalmamaları için çalışmalara başladık. Küçük ve minik takımlarımızdaki çalışmaların startını veremedik. Pandemi şartları normale döndüğünde en alt yaş grupları için antrenman ve tarama çalışmalarını da gerçekleştireceğiz. Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol takımı olarak, Manisa basketbolunun geleceğini de planlıyor ve başarılı sporcular yetiştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir