Büyükşehir Belediye Başkanımızın Mesajı

belediye-baskani

Saygıdeğer Manisalılar, Sevgili Gençler, Değerli Sporcular;

Öncelikle yıllarını sporun içerisinde geçiren, sporla bağını hiçbir zaman koparmamış biri olarak gençlere spor imkânı sunmaktan ve spora hizmet etmekten duyduğum memnuniyeti sizlerle paylaşmak isterim.

1994 yılında kurulan Manisa Büyükşehir Belediyespor, son 7 yıllık süreçte gerek tesisleşme, gerek alt yapısı ve farklı branşlarda elde ettiği sayısız başarılarla adından sıkça söz ettirmeye başladı. Kulübümüz özellikle son dönemde futbol ve voleybol branşlarında elde ettiği başarıların yanı sıra, bireysel sporlarda da Dünya Şampiyonaları ve ülkemizde elde ettiği derecelerle Türkiye çapında bir marka haline gelmeye başladı.

Manisa Büyükşehir Belediyespor çatısı altında şu anda farklı branşlarda 500’e yakın lisanslı sporcumuza, buna yaz ve kış okullarımızı da dâhil ettiğimizde 2 bine yakın sporcumuza hizmet ettiğimizin bilinmesini isterim. Göreve geldiğimiz günden bu yana şehrimize kazandırdığımız spor tesisleriyle birlikte her geçen gün artan sporcu sayımız bizi ülke genelinde önemli bir noktaya ulaştırdı.

Bunun yanı sıra Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak kentimizde ki diğer amatör spor kulüplerini de asla birbirinden ayırmadık. Gerek maddi, gerekse manevi desteklerimizle gençlerimize Manisa’da daha fazla spor yapma imkânı sağladık.

Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak spora ve sporcuya olan desteğimizin bundan sonraki süreçte de artarak devam edeceğinin bilinmesini isterim. Başta yıllarca başkanlık görevini yürüttüğüm Manisaspor olmak üzere Manisa Büyükşehir Belediyesporumuz ve diğer takımlarımıza başarılar dilerim. Bireysel sporla uğraşan sporcularımızdan da nice şampiyonluklar ve nice altın madalyalar beklediğimizin altını çizmek isterim.

Saygılarımla…

Cengiz ERGÜN
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı