Kulüp Başkanımızın Mesajı

Değerli Manisalılar, Sevgili Gençler,

Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

1994 yılında Manisalı gençlerin spor yapabilmelerine imkan sağlamak adına dönemin belediye yönetimi tarafından Manisa Belediyespor adıyla kurulan kulübümüz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün göreve gelmesiyle adeta çağ atlamış ve sayısız başarılarla Manisa’mızın gururu haline gelmiştir.

Manisa’mızın büyükşehir olmasıyla birlikte Manisa Büyükşehir Belediyespor adıyla devam eden çalışmalarımız; Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün öncülüğünde altyapı, tesisleşme ve amatör branşların arttırılmasıyla çocuklarımızı spora teşvik etmiş ve onları zararlı alışkanlıklardan uzak tutmayı birinci önceliği haline getirmiştir. Bu durum hepimiz için övünç kaynağıdır.

Manisa Büyükşehir Belediyespor çatısı altında şu anda lisanslı ve lisanssız olmak üzere 15 branşta 5 bini aşkın sporcumuza hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şehrimize kazandırdığımız spor tesisleriyle birlikte her geçen gün artan sporcu sayımız, yurt çapında ve uluslararası arenada kulübümüzün adını öne çıkarmaktadır.

Atıcılık, atletizm, badminton, basketbol, cimnastik, dağcılık, eskrim, izcilik, judo, karate, motor sporları, okçuluk, tenis, voleybol ve yüzme olmak üzere tam 15 branşta gençlerimize hizmet veriyoruz.

Amacımız Ayşe Begüm Onbaşı (Cimnastik), Mert Şişmanlar (Judo), Caner Türkkan (Okçuluk), Ahmet Bayram (Atletizm) ve Gülşen Delen (Atıcılık) gibi yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, Milli Takımımıza madalyalar kazandırmış sporcularımızın sayısını daha da arttırmaktır. Bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürdüğümüzü bilmenizi istiyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Sağlıcakla kalın…

Mehmet GÜZGÜLÜ
Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı