Kulüp Başkanımızın Mesajı

Değerli Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Ailesi,

Manisa Büyükşehir Belediye Spor kulübünün 6 Haziran 2017 yılında yapılan genel kurulunda şahsım ve ekibimle Manisalıların spor kulübü olan Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübünde yönetime seçildik.

Öncelikle 23 yıllık mazisi bulunan yeşil beyazlı camiamızda görev yapan değerli kulüp başkanları ve yöneticilerine kulübümüze verdikleri destekler nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum.

Değerli Manisalılar, Geleceğimizin teminatı gençlerimiz

Manisa Büyükşehir Belediye Spor’un 23 yıllık geçmişini herkes biliyor. Özellikle son yıllarda, spor branşlarındaki başarı çıtasını yükseltmek için başta Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Cengiz Ergün olmak üzere yönetimde yer alan başkanlar ve yöneticileri ciddi katkılar sağladı.  Güzel işlere imza atıldı,  mevzuatın yavaşlığına rağmen önemli başarılar elde edildi. Bu çalışmaların her zaman yakınında olarak, bu kentin değerli spor kulüpleri arasında yer alan yeşil beyazlı camiaya her konuda elimizden gelen desteği sağladık.

Son yıllarda başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün olmak üzere, kulübümüze sağladığımız desteklerle profesyonel branşlarda sporcularımız Dünya’nın ve ülkemizin dört bir yanından müjdeli haberlerle şehrimize döndü. Profesyonel liglerde mücadele eden futbol ve voleybol takımlarımızın yanı sıra özellikle cimnastik branşında Dünya Şampiyonu olan gençlerimizle birlikte judo, okçuluk gibi branşlarda da kulübümüzü en iyi şekilde temsil eden sporcularımızla, her geçen gün daha büyük bir aile haline gelmeye başladığımızı bizzat yakinen takip etmiş biri olarak bu başarıların artması için elimizden gelenin bir fazlasını yapmaya devam edeceğiz.

Değerli Manisalı sporseverler;

1994 yılında kurulan kulübümüz geride kalan 22 yıllık sürece baktığımızda, özellikle son 7 yıllık dönemde büyük bir atılım içerisine girdi. Sporun içerisinden gelen Sayın Cengiz Ergün önderliğinde yönetici arkadaşlarımızın bu kulübe mutlak olumlu katkıları oldu.  Ekibim ve şahsım olarak bu göreve layık görülürken yeşil beyazlı camianın kurumsallaşması, profesyonelleşmesi ve Türk futboluna katkı sağlayacak bir sportif projeyi hayata geçirmek adına tasarladığımız önemli projelerle yola çıktık.  Artık Manisa Büyükşehir Belediye Spor, her branşta bulunduğu liglerden üst liglere çıkması için idari, yönetimsel ve sportif anlamda profesyonelleşecek. Hareket kabiliyetinin hızlı olması gereken atılımlar yapacak.

Son yıllarda belediye yatırımları ile spor tesisi olarak önemli yatırımlar yapılmış olsa da sportif anlamda ciddi başarıların elde edilebilmesi için hala kentimizin tesisleşme eksiği olduğu bilinciyle gelecek yıllarda Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü olarak tesisleşme ve sporculara yatırım yapılması için öncü olacağımızın bilinmesini isteriz. Bu anlamda; ülkemizde ve dünya da ciddi örnekleri temel alarak oluşturacağımız, kentimize artı değer katacak ve gelecek kuşağın yetişmesinde bireysel-fiziksel katma değer sağlayacak akılcı, kalıcı projelerimizi hayata geçirmek için çabalayacağız. Bu süreçte, her dönemde spora destek veren Manisalı sporseverlerin, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün önemli rolü olacağının altını çizmek isterim.

Son olarak;

Görev süremiz boyunca kentimize katkı sağlayacak herkesin fikrini önemseyerek, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği “Zeki Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklı” sporcu nesli yetiştirebilmek, Türk sporuna ve kentimize daha iyi hizmet verebilmek için, ekibimle birlikte gece gündüz demeden çalışacağımızın sözünü veriyoruz.

Mevlüt AKTAN
Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı