Dev Adamlardan Lidere Mesaj

Cumartesi günü saat 17.00’de Mimar Sinan Spor Salonu’nda Lider Edirne Belediyesi Edirnespor ile karşı karşıya gelecek olan Manisa’nın dev adamlarında hazırlıklar bugün yapılacak olan antrenmanla tamamlanacak. Zorlu maç öncesinde geçtiğimiz hafta oynanan Gemlik Basketbol maçında rakip potaya 34 sayı bırakan Çağıl, İlker ve Recai lider Edirne  Belediyesi Edirnespor’a meydan okudular.

Türkiye Erkekler Basketbol 2. Liginde B Grubunda zirve mücadelesi veren Manisa Büyükşehir Belediye Spor Erkek Basketbol Takımında Cumartesi günü deplasmanda oynanacak olan Lider Edirne Belediyesi Edirnespor maçı öncesinde nefesler tutuldu. Geçtiğimiz hafta konuk ettiği Gemlik Basketbol maçını kazanarak yarışta iddialı olduğunu bir kez daha gösteren dev adamlarımız, Cumartesi günü deplasmanda konuk olacağı Lider Edirne Belediyesi Edirnespor maçı öncesinde hazırlıklarında sona doğru geldi. Bugün, Edirne’de saat 17.00’de maçın oynanacağı Mimar Sinan Spor Salonu’nda son çalışmasını yapacak olan potada ki temsilcimiz galibiyete odaklandı. Zorlu maç öncesinde geçtiğimiz hafta Gemlik Basketol Takımı’nın potasına 34 sayı bırakan Çağıl, İlker ve Recai  yaptıkları açıklamada lidere meydan okudular.
Çağıl Topbaş, “ Çok İyi Hazırlandık” 
Geçtiğimiz hafta oynanan Gemlik maçında 12 sayı atan Çağıl Topbaş, yarın deplasmanda karşılaşacakları zorlu maç öncesinde, “ Bizim için önemli bir maç olacak. Çünkü liderlik maçına çıkacağız.  Maça çok iyi hazırlandık. Rakibimizi yine mağlup edip liderlik koltuğuna yeniden oturmak istiyoruz. Takıma takviyelerde  oldu. Moralimizde gayet iyi. Gayet iyi çalışıyoruz. İyi bir maç olacağını düşünüyorum. Onların, yani rakibin  atmosferi ve ambiyansı çok güzel. Bizde elimizden gelen mücadeleyi gösterip tekrar bu hafta liderliği geri almak istiyoruz” diye konuştu.
İlker Türel, “ Her İki Takım İçinde Zor Bir Mlaç Olacak” 
Gemlik Basketbol maçında rakip potaya 12 sayı bırakan İlker Türel, mutlaka kazanmaları gereken bir maç çıkacaklarını söyleyerek, “ Zor bir deplasmana gidiyoruz. Mutlaka kazanmamız gereken bir maça çıkacağız. Tribünlerin tamamen dolacağı bir maç olacak.  Maçın atmosferi çok yüksek olacak. Bolu maçında aldığımız yenilgiden sonra liderliği rakibimize kaptırmıştık. Bizim tek bir hedefimiz var, o da kaptırdığımız liderliği bu maçı kazanarak yeniden geriye almak” dedi.
Recai Öztürk, “ Güzel Bir Mesaj Vermiş Olacağız” 
Atatürk Spor Salonu’nda oynanan Gemlik Basketbol maçında rakip potaya toplam 10 sayı bırakan Recai Öztürk ise, “ Boluspor deplasmanında aldığımız yenilgi sonrasında düşüş yaşamıştık. Takımı yeni katılan oyuncu arkadaşlarımız vardı. Bu arkadaşlarımızı biraz adapte etmek için biraz oyun düzenimizden çıktık. Gemlik maçı bizim açımızdan skor ve moral anlamında iyi bir maçtı. Galibiyet çok önemli. Biz tekrar çıkış yakalamak istiyoruz. Ligin en zorlu deplasman maçlarından biri olacak. Taraftar yoğunluğu bu maçta çok ön planda olacak. Bu atmosferde maça çıkıp orda liderlik için oynamak bizim için gerçekten keyif verici olacak. Bu maç Gemlik maçı gibi olmayacaktır. Ekstra konsantre bir şekilde çalışıyoruz. Ben iddialı açıklamaları sevmem ancak bizim açımızdan çok güzel geçecek ve çıkış maçı olacak. Liderliğimizi geri alıp ondan sonra yolumuza devam edeceğiz. Hem de onlara evlerinde play-off öncesi çok güzel bir mesaj vermiş olacağız” diye konuştu.
“ Taraftarlarımız İlgi Göstermeye Başladı” 
Tribünlerde kendilerine verilen desteğin her geçen hafta arttığını sözlerine ekleyen Öztürk, “ Daha önce yaptığım açıklamalarda, tüm Manisalı basketbol severleri maçlarımıza beklediğimizi söylemiştim. İlk günden bugüne kadar bir artış var. Bunlar çok güzel gelişmeler. Gemlik Basketbol maçında seyirci desteğinin olması maçında seyir zevkini arttırdı. Sokaklarda insanlardan çok güzel tepkiler almaya başladık. Taraftar sayımızda gerçekten güzel bir artış var” diye konuştu.

YAZAN: Admin

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir