Cabadak, “Her Maçı Final Havasında Oynamamız Lazım”

Final grubunda ikinci yarının ilk maçında Cuma günü deplasmanda Artvin Belediye ile karşılaşacak olan Manisa Büyükşehir Belediyespor’da baş antrenör Ceyhun Cabadak, “ Şu anda hiçbir şey başarmış değiliz. Oynanmamış 7 tane maçımız var. Biz aynı disiplinle ve aynı ciddiyetle maçlara hazırlanmaya devam edeceğiz. Her maçı final havasında oynamamız lazım” dedi.

Cuma günü deplasmanda final grubunda ikinci yarınının ilk maçında Artvin Belediye ile karşılaşacak olan Manisa Büyükşehir Belediyespor’un dev adamları hazırlıklarını galibiyet parolasıyla sürdürüyor. Yeşil beyazlı temsilcimizde baş antrenör Ceyhun Cabadak şu anda sadece küçük bir avantaj elde ettiklerini söyledi. Üst üste alınacak olan iki yenilgide sıralamada çok şeylerin değişebileceğini ifade eden Çabadak,” Üst üste alınacak olan iki yenilgide puan cetveli hemen değişir. Bunun farkındayız. Biz aynı ciddiyetle yolumuza devam edeceğiz” dedi.
“Kendi Sahalarında İyi Atmosfer Yaratan Takımlara Karşı Deplasmanda Oynayacağız”
Deplasmanda karşılaştıkları Bornova Belediye maçının ardından çok fazla dinlenme fırsatı bulamadıklarını söyleyen Ceyhun Cabadak, “ Cumartesi günü konuk olduğumuz Bornova Belediye maçının ardından pazar günü istirahat ettik ve pazartesi günü Artvin Belediye maçının hazırlıklarına başladık. Çok yoğun bir temponun içerisindeyiz. Yine üç günde bir maça döneceğiz. Dolayısıyla maçlara en iyi şekilde hazırlanmalıyız. Şu anda final grubunda puan cetveline baktığınız zaman küçük bir avantajımız var. Çok zor deplasmanlara gideceğiz. Final grubunda ikinci yarıda kendi sahalarında iyi atmosfer yaratan takımlara karşı oynayacağız. Dolayısıyla o maçlar çok zorlu geçecek” dedi.
“Kendi Sahamızda İyi Bir Taraftar Kitlemiz Oluştu”
Kendi sahalarında son maçlarda iyi bir taraftar kitlesinin oluştuğunu ifade eden Cabadak, Bizimde kendi sahamızda son maçlarda iyi bir taraftar kitlesi oluştu. Aynı atmosferi ligin ikinci yarısında da yaşamak istiyoruz. Kendi sahamızda oynanmamış dört maçımız var. Bu bizim için bir avantaj. Zor deplasmanlara gideceğiz. En iyi şekilde maçlarımıza hazırlanmamız lazım. Çünkü çok denk bir gruptayız. Herkes birbirini yeniyor. Her hafta sürpriz sonuçlar oluyor. Sürpriz sonuçların alınması final grubunda mücadele veren takımların ne denli birbirine denk olduğunun göstergesi bence. Aynı ciddiyetle devam etmemiz lazım” dedi.
“Her Maçı Final Havasında Oynamamız Lazım”
Final grubunda kalan son 7 maçın çok çetin bir mücadeleye sahne olacağını söyleyerek sözlerine son noktayı koyan Cabadak, “ Bu takım sezon başında son anda kuruldu. Açıkçası ben bu seviyeye hakim değildim. Takımla çalışmaya başladık. İyi çalıştık, çok çalıştık, iyi hazırlandık. Normal sezonu çok iyi bir şekilde domino ettik. Kendi grubumuzda çok zorlu maçlar oynayarak normal sezonu lider olarak bitirdik. Play-off eleme maçlarında da başarımızı sürdürüp final gruplarına kaldık. Yani adım adım bizde inandık. Bence iyi yerdeyiz. Ancak şu anda hiçbir şey başarmış değiliz.  Oynanmamış 7 tane maç var. Allah korusun üst üste iki tane mağlubiyet alsanız puan cetveli hemen değişir. Bu tabloda,  aynı disiplinle ve aynı ciddiyetle devam edip her maçı final havasında oynamamız gerektiğini gösteriyor” diye konuştu.

YAZAN: Admin

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir