Dev Adamlarımız Ankara’da Kayıp: 79-72

Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol takımı Türkiye Basketbol Liginin 27.haftasında Ankara DSİ takımına 79-72 yenildi.

Türkiye Basketbol Liginin 27.haftasında Manisa Büyükşehir Belediyespor deplasmanda Ankara DSİ takımı ile Etlik Spor Salonunda karşı karşıya geldi. Maçı Kulüp yönetim kurulu üyesi Bora Çaylan da izledi. Maçın ilk periyoduna Ankara DSİ hızlı başladı. Arka arkaya üçlük bulan Ankara DSİ skoru önde götürse de Manisa Büyükşehir Belediyespor hücumlarda etkili olmaya başladı ve ilk periyot 20-22 Manisa lehine bitti. İkinci periyotta tam 4 dakika her iki takımda sayı bulamadı.  Son dakikalara doğru pota altından sayı bulmaya başlayan Manisa Büyükşehir Belediyespor üstünlük sağlamak istese de Ankara DSİ son saniyelerde bulduğu serbest atış ile periyodu 36-35 önde bitirdi. Üçüncü periyotta oyunu kontrol edemeyen ve hücuma çıkışlarında çok top kaybeden Manisa Büyükşehir Belediyespor, rakibinin üçlük isabetlerine de engel olamadı ve bu periyot Ankara DSİ’nin 60-58 üstünlüğü ile kapandı. Son periyotta Ankara DSİ hücum hattını iyi kullandı ve üstün taraf oldu. Manisa Büyükşehir Belediyespor, Alper Saruhan’ın arka arkaya bulduğu üçlükler ile öne geçmeye çalışsa da maç 79-72 Ankara DSİ’nin galibiyetiyle sona erdi. 

Maç: Türkiye Basketbol Ligi 27. Hafta Karşılaşması 

Hakemler: Orkun Yurtdaş, Erhan Gürsel, Yiğit Gönültaş

Salon: Ankara DSİ Etlik Spor Salonu

Ankara DSİ: Joshua(31), Anıl, Umur(1), Gökhan(5), Cem(5), Kaan(18), Yesukan, Berkay, Burak(1), Osman(10), Davıd(8)

Baş Antrenör: Timuçin Meriç

Manisa Büyükşehir Belediyespor: Gurur, İlker, Fırat(3), Deniz(3), Derrick(28), Erhan(5), Tunahan(6), Alper(9), Devın(18)

Baş Antrenör: Ceyhun Cabadak

1.Periyot:  20-22

2.Periyot:  16-13

3.Periyot:   24-23

4.Periyot:   19-14

Maç sonucu: 79-72 Ankara DSİ lehine

YAZAN: Admin

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir