Taşkın, “Bize Zor Olan Rakibimize de Zor Olacak”

TFF 2. Lig Play-Off Yarı Finali’nde Fatih Karagümrük A.Ş. ile 17 Mayıs Cuma günü saat 16.30’da Mümin Özkasap Stadı’nda oynayacağı kritik maça odaklanan Manisa Büyükşehir Belediyespor’da Teknik Direktör Taner Taşkın, “ Bize zor olan rakibimize de zor olacak. Arzulanan şampiyonluğu yaşamak içinde son dakikaya kadar taraftarlarımızı yanımızda görmek istiyoruz” dedi.

TFF 2. Lig Play-Off Yarı Final ilk maçında Fatih Karagümrük A.Ş. ile 17 Mayıs Cuma günü saat 16.30’da Mümin Özkasap Stadı’nda karşılaşacak olan Manisa Büyükşehir Belediyespor’a hazırlıklar teknik direktör Taner Taşkın yönetiminde bugün yapılan antrenmanla başladı. Seride 3-2 mağlup ettikleri Tuzlaspor maçını değerlendiren ve ardından Cuma günü saat 16.30’da Mümin Özkasap Stadı’nda karşılaşacakları Fatih Karagümrük A.Ş. maçıyla ilgili açıklamalarda bulunan teknik direktör Taner Taşkın, “ Futbolcularım her iki maçta da turu geçecek, hak edecek oyunu ve mücadeleyi gösterdiler. İlk maçta 2-0 gibi etkili bir sonuç almıştık. Orda iyi bir oyun ve etkili bir mücadele vardı. Tabi ki futbolda her türlü sürpriz var, kazalar var. Şükürler olsun biz bu kazaya uğramadık. Maçın başında gelen iki tane şok penaltı golüyle oyuncularımız sahada, bizlerde kenarda tedirgin olduk. Ancak 1 dakika bile oyuncu grubumdan şüphe etmedim, çünkü 120 dakika boyunca ayakta kalan, mücadele eden, turu geçmek isteyen, arzulayan bir grup vardı sahada. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Bizim için tabi ki kendi seyircimiz önünde çok daha iyi kaliteli bir futbolla galibiyetle turu geçmek bizi de çok fazla onurlandırırdı. Maalesef rakip takımda bulmuş olduğu iki tane penaltı golüyle daha dirençli bir oyun sergilemeye başladı. Buna rağmen birçok pozisyona giren takımımız bunu değerlendiremedi. En sonunda uzatma dakikalarında gelen golle turu geçtik. Bizim için esas olan turu geçebilecek skorlardı. Bunu da başardık. Çok coşkulu bir maç olduğunu düşünüyorum. Taraftarlarda çok haz duydu sonuna kadar. Onlara da ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sonuna kadar bizi desteklediler. Tur atlamamızda onlarda çok büyük etkendi” diye konuştu.
“ İlk Maçta Avantajlı Bir Skor Elde Etmek İstiyoruz” 
Tuzlaspor maçını geride bıraktıklarını ve şu anda tamamen Fatih Karagümrük maçına odaklandıklarını sözlerine ekleyen teknik direktör Taner Taşkın, “ Şimdi bu turu geçtik ve yarın finaldeyiz. Cuma gününe kadarda çok ciddi bir şekilde Karagümrük maçına hazırlanacağız. İlk maçta kendi saha ve seyircimiz önünde oynayacağız. Aynı seyirci grubunu, taraftar grubunu yine yanımızda görmek istiyoruz. Burada yine ilk maçta olduğu gibi avantajlı bir skor alıp, etkili bir skor alıp Karagümrük’e öyle gitmek istiyoruz. Kolay olmayacak işimiz. Tabi ki zor ama bize zor olan rakibimize de zor olacak. Arzulanan şampiyonluğu getirebilmek içinde son dakikaya kadar taraftarımızı yanımızda görmek istiyoruz. Hepsine de Tuzlaspor maçında göstermiş oldukları destekten dolayı bir kez daha ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YAZAN: Admin

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir