Flamamız Medetsiz’in Zirvesinde

Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun faaliyet programımda yer alan BolkarlarMedetsiz Zirve Tırmanışı, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 42 sporcunun katılımı ile başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Düzenlenen tırmanışa Manisa Büyükşehir Belediyespor’dan da bir sporcu katılarak 3 bin 534 metre yüksekliğindeki zirvede kulübün flamasını dalgalandırdı.

Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun 2019 yılı faaliyet programımda yer alan BolkarlarMedetsiz Zirve Tırmanışı, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 15 kulübe mensup 42 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi. Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Ersan Başar ve Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. DoçDr. Sercan Erol’un da eşlik ettiği faaliyete Manisa Büyükşehir Belediyespor’dan da bir sporcu katılım sağladı. Program Bolkar Dağları Karboğazı mevkiinde bulunan Kuva-yı Milliye Anıtı’nda saygı duruşunda bulunulması veİstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.Buradan kamp alanına geçensporcular çadırların kurulmasından sonra gerçekleştirilen teknik toplantı sonrası istirahate çekildiler.

33 Sporcu Zirveye Ulaştı

Ertesi sabah saat 03.30’da başlayan tırmanışta 33 sporcu saat 10.30 civarı zirveye ulaşmayı başardı. Düzenlenen tırmanışa Manisa Büyükşehir Belediyespor’un da sporcusu zirveye ulaşmayı başararak BolkarlarMedetsiz’in zirvesinde kulübün flamasını dalgalandırdı.

YAZAN: Admin

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir