Bayram, Atatürk Yol Koşusu’ndan Madalya ile Döndü

Manisa Büyükşehir Belediyesporumuzun şampiyon atleti Ahmet Bayram, Afyonkarahisar Belediyesi’nin Atatürk Haftası dolayısıyla geleneksel olarak düzenlediği 19. Atatürk Yol Koşusu’na katıldı. 300’e yakın sporcunun katılımıyla gerçekleşen Atatürk Yol Koşusu’nda şampiyonumuz Ahmet Bayram, 36-49 yaş kategorisi 10 bin metre erkekler koşusunu yine birinci tamamladı ve Manisa’ya madalya ile döndü. 

19. Atatürk Yol Koşusu’nun startı Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek tarafından verildi. 300’e yakın sporcunun katıldığı ve on ayrı kategoride yapılan yarışma, İzmir yolu üzerinden başlayıp Zafer Meydanı’nda sona erdi. Oldukça çekişmeli geçen yarışma boyunca atletler, bitiş çizgisine en önde ulaşabilmek için kıyasıya bir mücadele sergiledi.

Baba Kız Birlikte Koştular

Afyonkarahisar’daki 19. Atatürk Yol Koşusu, Bayram için farklı bir heyecan yarattı. Şampiyon atletimizin kızı Selin Bayram’da koşuya katılarak, babasının izinden gitti.

Yaş Kategorisinde 1, Genel Kategoride 2’nci Oldu

Kulübümüzün şampiyon atleti Ahmet Bayram, 10 bin metre erkekler 36-49 yaş kategorisinde 41 sporcu arasında 1’nci olurken; genel klasmanda ise 2’nci olarak büyük bir başarı elde etti. Yarışta başarı eden sporculara ödülleri, Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar, Atletizm İl Temsilcisi Mehmet Kaya ve atletizm hakemleri tarafından verildi.

YAZAN: Admin

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir