MERKEZEFENDİ BELEDİYE-65 MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE-60

Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol takımımız, Türkiye Basketbol Liginin 15. haftasında Merkezefendi Belediyespor’a hakem hatalarının da etkisiyle 65-60 skorla mağlup oldu. 

Türkiye Basketbol Liginin 15.haftasında Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol takımımız, Denizli temsilcisi Merkezefendi Belediyespor ile karşılaştı. Pamukkale Üniversitesi Spor Salonunda oynanan karşılaşmayı yönetim kurulu üyesi Bora Çaylan da izleyerek takımı yalnız bırakmadı. Maçın ilk periyodu her iki takımın hücumda dengeli oyunuyla başladı. İlk periyot Merkezefendi’nin 20-16 üstünlüğü ile bitti. İkinci periyotta rakibinin sayı farkı açmasına izin vermeyen Manisa Büyükşehir Belediyespor, hücumlarda etkili oldu. İkinci periyot 38-35 Merkezefendi üstünlüğü ile geçildi. Üçüncü periyotta rakibini sürekli zorlayan Manisa Büyükşehir Belediyespor, hakem hatalarına rağmen bu periyodu 49-52 önde bitirdi. Son periyotta oyun sürekli durdu. Manisa Büyükşehir Belediyespor, rakibini pota altında zorladı. Hakem hatalarının skora yansıdığı bu periyotta Merkezefendi Belediyespor 65-60 üstünlük sağladı ve maçtan galip ayrılan taraf oldu. 

Maç: Türkiye Basketbol Ligi 15.Hafta Karşılaşması

Salon: Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu

Hakemler: Tunçtan Durmuşcan, Egemen Ercan, Batuhan Söylemezoğlu 

Merkezefendi Belediyespor: Erkin(17), Oleksandr(1), Denizcan, Ümit(11), Bora(8), Bertan, Doğukan(4), Soner(3), Kemal, Gökhan(18), Barış(3), 

Baş Antrenör: Hikmet Şahin Ateşdağlı 

Manisa Büyükşehir Belediyespor: Isıah(20), Bulut(4), Mert(6),  Cenk(10), Umar, Burak, Tolga(8), Oğulcan, Jesse(12), 

Baş Antrenör: Ceyhun Cabadak 

1.Periyot:20-16

2.Periyot:18-19

3.Periyot:11-17

4.Periyot:16-8

Maç sonucu: 65-60

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir