Badmintoncularımız, Çeyrek Finallere Hazırlanıyor

Manisa Büyükşehir Belediyespor Badminton takımımız, Türkiye Badminton Federasyonu’nun 2020 yılı faaliyet programı kapsamında çalışmalarına devam ederken, bir yandan da 14-16 Şubat tarihleri arasında Eskişehir’de düzenlenecek olan Analig Çeyrek Final Müsabakalarına hazırlanıyor. Manisa’yı temsilen oluşturulan karma takımın mücadele edeceği çeyrek final müsabakalarında Manisa Büyükşehir Belediyesporumuzdan 4 sporcu kadroda yer alacak.

Güzelyurt Mahallesi’ndeki Olimpik Spor Kompleksi Spor Salonu’nda çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyespor Badminton takımımızda, Anadolu Yıldızlar Ligi Çeyrek Final Müsabakaları heyecanı yaşanıyor. Bu kapsamda antrenmanlar da yoğun bir şekilde devam ediyor. Antrenman ve çalışma programı hakkında bilgi veren Badminton Takımı Antrenörümüz Hatice Tokmakçı, “Çocuklarımız, ısınma hareketleri ile antrenmana başlıyor. Isınma sonrası, temel adımlama ve topla ısınma çalışmaları yapıyoruz. Teknik ve taktik maçlar yaparak, antrenmanımızı sonlandırıyoruz” diye konuştu.

Manisa Karmasında 4 Sporcumuz Yer Alacak

14-16 Şubat tarihleri arasında Eskişehir’de düzenlenecek olan Badminton Anadolu Yıldızlar Ligi Çeyrek Final Müsabakalarına katılacak olan Manisa kız ve erkek karma takımlarında kulübümüzden 4 sporcunun yer alacağını ifade eden Tokmakçı, “Daha önce grup maçlarına Manisa olarak biz ev sahipliği yapmıştık. Kız ve erkek takımlarımız, grup maçlarını 1’nci olarak bitirdiler. Şimdi, çeyrek finalde de sporcularımızdan, aynı sonuçları bekliyoruz. 13 Şubat’ta teknik toplantı ile başlayacak program. Sonrasında 14-16 Şubat tarihleri arasında çeyrek final maçlarımızı oynayacağız. Manisa Büyükşehir Belediyespor Badminton takımından da 4 sporcumuz olacak. Kula’dan sporcular var. Karma takım olarak, Manisa’yı en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız” diye konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir