Milli Formayı Hakettik, Dünya Şampiyonasına Katılıyoruz

Manisa Büyükşehir Belediyesporumuzun cimnastikçileri, Mersin’de düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda fırtına gibi esti. Sporcularımız; 12-14 yaş kategorisinde 3’ü Türkiye Şampiyonluğu olmak üzere 7 derece, 15-17 yaş kategorisinde de 1’i Türkiye Şampiyonluğu olmak üzere 3 derece toplamda ise; 10 kategoride derece elde etti. Bu sonuçlar doğrultusunda 6 sporcumuz Türk Milli Takımına seçilerek, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yapılacak olan Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda yarışmaya hak kazandı.

Türkiye Cimnastik Federasyonunun 2020 yılı faaliyet programında yer alan Aerobik Cimnastik Türkiye Şampiyonası, Mersin’de düzenlendi. Şampiyonaya 12-14 yaş, 15-17 yaş ve 18+ yaş kategorilerinde birçok ilden sporcular katıldı. Mersin’de düzenlenen Türkiye Cimnastik Şampiyonası, sporcuların alacağı sonuçlar doğrultusunda Türk Milli Takımına seçilme fırsatı oluşturacağı için ayrı bir önem taşıyordu. Manisa Büyükşehir Belediyesporumuzun cimnastikçileri, şampiyonada tüm hünerlerini sergiledi ve rakiplerini geride bırakmayı başardı. 6 sporcumuz Türk Milli Takımına seçilerek, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenecek olan Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda yarışma hakkı elde etti. Dünya Şampiyonası’nda Milli Takımımızın yarısını yeşil beyazlı sporcularımızın oluşturması, göğsümüzü bir kez daha kabartırken; Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanımız Mevlüt Aktan’ın spordaki altyapıya verdikleri desteklerin, ne kadar önemli olduğunu bir daha ortaya çıkardı.

Sporcuları Tebrik Etti

Manisa Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi Özcan Nalbantlar da cimnastik

branşında gelen bu başarının hem kulübümüzü hem de ülkemizi uluslar arası platformda temsil etme olanağı yarattığını ifade ederek, Türkiye Şampiyonası’nda derece elde eden sporcularımızı kutladı.

12-14 yaş kategorisinde derecelerimiz

-Selin Özermiş, Yudum Atan ve Süleyman Kaan Gürcan triosu (üçlüsü) Türkiye Şampiyonu,

-Yağız Selim Surel, Gülce Naz Mutlu ve Göktürk Balcı triosu da Türkiye 3.sü oldu,

-Göktürk Balcı, tek erkekler kategorisinde Türkiye Şampiyonu

-Süleyman Kaan Gürcan, tek erkekler kategorisinde Türkiye 3.sü

-Selin Özermiş, tek bayanlar kategorisinde Türkiye 2.si

-Süleyman Kaan Gürcan ve Selin Özermiş, çiftler kategorisinde Türkiye Şampiyonu

Göktürk Balcı ve Gülce Naz Mutlu, çiftler kategorisinde Türkiye 3.sü oldu.

15-17 yaş kategorisinde derecelerimiz

Okay Arsan ve Şimal Seyman, çiftler kategorisinde Türkiye Şampiyonu olurken;

Belinay Yetişen, Okay Arsan ve Şimal Seyman triosu Türkiye 2.si,

Okay Arsan, tek erkekler kategorisinde Türkiye 3.sü olmayı başardı.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir