Sezona Sığmayan Sevgi, Basketbol

Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol A Takımımız, sezon başından beri Manisa’da basketbolu daha büyük kitlelere sevdirmek ve izleyici sayısını arttırmak için gerçekleştirdiği okul ziyaretlerini online platforma taşıdı. Baş Antrenörümüz Ceyhun Cabadak, İdari Menajerimiz İlhan Özsarı ve  takım kaptanımız Cenk Şekeroğlu, video konferans uygulaması üzerinden yapılan yaklaşık 1 saatlik toplantıda Hedef Basketbol Spor Kulübü öğrencileri ile bir araya geldiler ve basketbolun gündemine dair konular hakkında çocuklara bilgiler aktardılar.
 
Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında  liglerin mevcut haliyle tescil edilmesinin ardından 2019-2020 sezonu geçtiğimiz haftalarda sona erdirildi. Liglere son verilmesine rağmen Manisa Büyükşehir Belediyesporumuz, basketbol sporunun şehirde yaygınlaşması ve popülerliğinin artması için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, takımımızın sezon başından beri süregelen okul buluşmaları da koronavirüs nedeniyle online platforma taşındı. Baş Antrenörümüz Ceyhun Cabadak, İdari Menajerimiz İlhan Özsarı ve takım kaptanımız Cenk Şekeroğlu, video konferans uygulaması üzerinden Hedef Basketbol Spor Kulübü Antrenörü Yusuf Eryoldaş ve 7-12 yaş grubundan 30 sporcu ile bir araya geldi. Sporcu ailelerinin de katıldığı toplantı bir saat sürdü. 
 
Sporcunun Gelişimi Konuşuldu
 
Sporcuların fiziksel ve zihinsel gelişiminin sağlanması  için gerekli olan koşulların anlatıldığı video konferans toplantısında, 7-12 yaş aralığındaki çocukların kelime dağarcığına uygun  sözcükler seçildi. Küçük sporculara doğru beslenme, uyku düzeni, su içmenin önemi ve eğitim hayatı ile spor hayatının birlikte sürdürülerek alınabilecek olumlu sonuçlar anlatıldı. 
 
Ceyhun Cabadak’tan Ödüllü Soru
 
Küçük sporcular ve teknik ekibimizin toplantısı esnasında Baş Antrenörümüz Ceyhun Cabadak’tan ödüllü bir soru yöneltildi. Takım Kaptanımız Cenk Şekeroğlu’nun sezon içerisindeki sayı ortalamasının tahmin edilmesini isteyen Cabadak’a doğru yanıtı küçük sporcu Emre Akpınar vererek, kaptanımızın imzalı formasını kazandı.
 
Okul Ziyaretleri Yeni Sezonda Devam Etmeli
 
Manisa Büyükşehir Belediyespor’un basketbola büyük emekleri olduğunu ve bu emeklerin 2020-2021 sezonu sonunda Süper Lige çıkarak taçlandırılacağına inandığını ifade eden küçük sporcular ve aileleri, gelecek sezonda da okul buluşmalarının devam etmesini istediler.
Hedef Basketbol Spor Kulübü Antrenörü Yusuf Eryoldaş, öğrencilerinin gelişimi noktasında kendilerine destek veren ve bu toplantıyı düzenleyen Manisa Büyükşehir Belediyespor heyetine teşekkür etti.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir