Cabadak, “İç Sahada Kaybetmeye Tahammülümüz Yok”

Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol takımı Baş Antrenörümüz Ceyhun Cabadak, Kocaeli temsilcisi Kağıt Spor karşılaşması hazırlıkları öncesinde önemli açıklamalarda bulundu. Ligde iç sahada oynanan 6 karşılaşmayı kazandıklarını hatırlatan Cabadak, “Evimizde kaybetmeye tahammülümüz yok. Önümüzdeki maçı kazanmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.

Türkiye Basketbol Ligi’nin geride kalan 12 haftasında elde ettiği 7 galibiyetle 19 puanda bulunan Manisa Büyükşehir Belediyespor’da Baş Antrenörümüz Ceyhun Cabadak, önemli açıklamalar yaptı. Cumartesi günü oynanan Bornova karşılaşmasında ilk deplasman galibiyetini aldıklarını ifade eden Cabadak, “Bornava maçı bizim için çok kritikti. Deplasmandaki ilk galibiyetimizi aldık. Deplasman anlamında bir şanssızlığımız vardı, onu kırdığımızı düşünüyorum. Özellikle maçın son 7-8 dakikalık bölümünde müthiş bir efor sergiledik. Bunu sürdürmemiz lazım. Akıllı oynayıp orada daha az hata yaptık. Oraya kadar basit hatalar yaptık, bu hatalar da bizim potamıza sayı olarak döndü. Bu da rakibimizin maçı önde götürmesine sebep oldu. 12 sayılık farktan geriden gelip kazandığımız için mutluyuz” diye konuştu.

Kağıt Spor Maçı Hazırlıkları Başladı

2Ocak 2021 Cumartesi günü Muradiye Spor Salonu’nda Kocaeli temsilcisi Kağıt Spor ile oynanacak karşılaşmanın hazırlıklarına başladıklarını belirten Cabadak,“12 haftalık süreçte, 6’sı iç sahada olmak üzere 7’nci galibiyetimizi aldık. İç sahada kaybetmedik, esas hedefimiz evimizde kazanmaya devam etmek. Bu hafta Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor’a karşı içeride zorlu bir maç oynayacağız. Yine karşılaşmanın tamamında çok iyi oynamamız lazım ki, evimizdeki galibiyet serimizi koruyabilelim. Her maç çok kritik. Puan durumunda takımlar birbirine çok yakın gittiği için, bir maçı kaybettiğinizde ilk 10’un dışında kalıyorsunuz; bir maç kazandığınızda ilk 4-5’e girebiliyorsunuz.  Her maçın çok büyük önemi var. Bizim de kendi sahamızda kaybetmeye tahammülümüz yok. Önümüzdeki maçı kazanmak için tüm gücümüzle hazırlıklarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir