Yüzücülerimiz, Çıkışını Sürdürüyor

Manisa Büyükşehir Belediyesporumuzun başarılı yüzücüleri İrfan Efe Baras, Kaan Yalım Çullu, Özlem Yetim ve Nehir Toker, İstanbul’da düzenlenen Kısa Kulvar Yıldızlar Bireysel, Genç ve Açıkyaş Kulüpler Arası Türkiye Şampiyonası ve Turkcell Genç ve Açıkyaş Milli Takım Seçmeleri’nde 25 best time (en iyi derece) yaptılar. Yüzücülerimiz; 5 Türkiye A Finali, 7 Türkiye B Finali ve 2 Türkiye C Finalinde yüzme başarısı gösterdiler.  

Manisa Büyükşehir Belediyespor’umuzun yüzme takımı sporcuları, İstanbul’da 20-24 Aralık tarihleri arasında Türkiye Kısa Kulvar Yıldızlar Bireysel, Genç ve Açıkyaş Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası ile 25-27 Aralık tarihleri arasında Turkcell Genç ve Açıkyaş Milli Takım Seçmeleri’nde kendi derecelerini bir kez daha egale ederek, gelişimlerini sürdürdüler. İki turnuvada da sporcularımızın önemli işler başardıklarını belirten Yüzme Antrenörümüz Sinan Aktılav, “Pandemi dolayısıyla antrenmanlarımızda aksama olmasına rağmen, sporcularımızın formlarını belirli düzeyde tutmayı başardığımız için mutluyuz. Yüzme branşında, kulüp tarihimizin en başarılı sonuçlarını elde ettik. Çalışmalarımızı sürdürüp, milli takıma sporcu yetiştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Sporcularımız, iki müsabakada toplamda 25 Best Time yaparak;  5 Türkiye A Finali, 7 Türkiye B Finali ve 2 Türkiye C Finalinde yüzdüler.

Sporcularımızın Dereceleri

Nehir Toker : (2005)

Türkiye Kısa Kulvar Yıldızlar Bireysel, Genç ve Açıkyaş Kulüplerarası Şampiyonası’nda  kendi yaşında Türkiye 2.si, yıldız bayanlarda Türkiye 4.sü,

Türkiye Turkcell Genç ve Açıkyaş Milli Takım Seçmesinde 50 m serbest yarışında; kendi yaşında Türkiye 3.sü , Genç Bayanlarda Türkiye 4.sü sıralamasına girmiştir.

Özlem Yetim : (2005)

Türkiye Kısa Kulvar Yıldızlar Bireysel , Genç ve Açıkyaş Kulüplerarası Şampiyonası, 50 m sırtüstü branşında Türkiye 5.si , Yıldız Bayanlarda Türkiye 6.sı, 

Türkiye Turkcell Genç ve Açıkyaş Milli Takım Seçmesinde 50 m sırtüstü branşında sabah en iyi derecesini yüzerek yaşında Türkiye 3.sü, Genç Bayanlarda Türkiye 4.sü,   

Akşam yüzülen A Finalinde yine derecesini geliştirerek, kendi yaşında Türkiye 2.si, Genç Bayanlarda Türkiye 3.sü sıralamasına girmiştir.

İrfan Efe Baras : (2003)

Tüm müsabakalarda kendi en iyi derecelerini yaparak, Türkiye Turkcell Genç ve Açıkyaş Milli Takım Seçmesinde 50 m serbest branşında C Final 2.si, kendi yaşında Türkiye 5.si sıralamasına girmiştir.

Kaan Yalım Çullu : (2004)

Müsabakalarda en iyi derecelerini geliştiren sporcumuz, 100 m serbest branşında yaşında Türkiye’de ilk 7’de yer almıştır.

Elmalı, “Yetiştirmeye Devam Edeceğiz”

Manisa Büyükşehir Belediyespor Yüzme Branşından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Haşim Elmalı da sporcuların aldıkları başarılı sonuçlardan mutlu olduklarını ifade etti. Elmalı, “Sporcularımızın gelişimi ve Türk sporuna katkıda bulunmak amacıyla planlamalar yapıyoruz. Sporcularımızı yetiştirmeye devam edeceğiz. Başarılarıyla gurur duyuyoruz” diye konuştu. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir