Ailemize Hoş Geldin Nihat Mala!

Türkiye Basketbol Ligi’nde yoluna doludizgin devam eden Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübümüz, Genel Menajerlik görevi için 2020-2021 sezonundan itibaren Türk basketboluna hem oyuncu hem idareci olarak önemli hizmetlerde bulunan Nihat Mala ile anlaşmaya varmıştır.

Uzun yıllar boyunca Pınar Karşıyaka ve Trabzonspor Medical Park’ta genel menajerlik görevleri yürüten ve Trabzon ekibi ile Avrupa kupası finali oynama başarısı gösteren Nihat Mala’ya ailemize hoş geldin diyor, yeşil-beyazlı çatımız altında başarılar diliyoruz.

Nihat Mala’yı Manisa BBSK’ye bağlayan imza töreni Basketbol Şube Sorumlumuz Bora Çaylan’ın katılımıyla Tevfik Lav Spor Tesisleri’nde gerçekleşirken imza töreninde açıklamalarda bulunan Nihat Mala şu ifadeleri kullandı:

“Öncelikle beraberliğimizin hayırlı olmasını diliyorum. Umarım uzun yıllar bu beraberliği sürdürme şansı yakalarız. Takımın bu zamana kadar geldiği konumu takip ediyordum zaten, sert basketbol oynayan bir ekibiz ama ne yazık ki takımın son hafta yaşadığı COVID-19 krizi takımı etkileyecektir. Takımın eski seviyesine gelmesi maalesef zaman alacaktır ama takım iyi çalışan sistemli bir takım olduğu için bunu atlatacaktır diye düşünüyorum. Hedefimiz ilk beş içerisinde kalıp saha avantajını elde etmek ve oradan da Basketbol Süper Ligi’ne yükselmek. Bunun için de elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

“Başantrenörümüz Ceyhun Cabadak ile daha önce beraber çalıştık. Birbirini tanıyan insanların bir arada bulunması işleri kolaylaştırıyor ama burada önemli olan yalnızca Ceyhun hoca ile birbirimizi tanımamız ve iyi ilişkiler içinde olmamız değil, başkanımızdan başlamak üzere her kadememizde iyi ilişki içinde olmamız. Biz de bir takım organizasyonu içerisinde en iyisini yapmaya çalışacağız.”

“Hedefleri belirlerken biraz gerçekçi olmak gerekiyor. Bu, “Seneye Avrupa kupası oynayacağız, seneye bunu yapacağız” demek değil elbette. Öncelikle Manisa’daki basketbol kültürünü oturtmamız gerekiyor. Tabii ki öncelikle yapabileceksek bu sene Basketbol Süper Ligi’ne çıkmak hedefimiz. Bu sezon olmazsa da önümüzdeki sezon çıkmak ama bunu yaparken kültürü oturtup altyapıyı geliştirip Manisa’da basketbolu kalıcı hale getirmemiz gerekiyor. Görüyoruz birçok kulüp ortaya çıkıyor, biz bunu yapacağız diyerek 1 yıl 2 yıl paralar harcıyorlar. Sonrasında da hiçbir şey olmamış gibi yapılan bütün emekler boşa gidiyor ama gördüğüm kadarıyla Manisa’nın uzun vadeli hedefleri ve projeleri var. Şehre hizmet etmek istiyor, gençliğe hizmet etmek istiyor. Ben de buna katkıda bulunmak istiyorum. İnşallah bu katkıyı verebilirim.”

Nihat Mala’nın Manisa BBSK’ye katılışı hakkında değerlendirmelerde bulunan Basketbol Şube Sorumlumuz Bora Çaylan ise şu ifadeleri kullandı:

“Basketbol Takımımızın kuruluşundan bu yana 4. yılımızı yaşıyoruz. Kurulurken de hedefimiz yavaş ve sağlam adımlarla ilerlemekti. 4 yıl boyunca her sene üzerine koyarak belli bir yere getirdik takımımızı. Bu sezon başında hedefimiz play-off oynamak ve play-off’da gidebildiğimiz yere kadar gitmekti. Lig sıralamasında 3. konuma geldik ve hedefimiz olan Basketbol Süper Ligi’ne çok uzak bir konumda değiliz. Basketbol Süper Ligi’ne giderken de yalnızca ‘Süper Lig’e çıkacağız’ diyerek bu işin başarılmayacağının farkındayız. Organizasyonumuzu büyütmemiz gerektiğininin profesyonel destek almamız gerektiğinin farkındaydık. Bu konuda da Nihat beyin yaşadığı tecrübeler ve başarmış oldukları Nihat Mala ile çalışma isteği yarattı bizde. Kendisi ile görüştük ve planlarımızı anlattık. Kendisi de bu organizasyon içerisinde bulunmaya sıcak baktı. Takımı hem Basketbol Süper Ligi’ne çıkartma hem de organizasyonu büyütme konusunda hevesli oldu. Bugün itibariyle başlıyoruz. Umarım hem kulübümüz için hem kendisi için hayırlı olur. Umuyorum güzel şeyler başarırız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir