Manisa BBSK’lı Karatecilerden 3 Madalya

İki ay önce geçirdiği motosiklet kazasında hayatını kaybeden Dünya ve Avrupa Şampiyonu milli karateci Emir Buğra Gencan adına Bursa’da Karate Ligi müsabakaları düzenlendi. 950 sporcunun katıldığı müsabakalarda Manisa Büyükşehir Belediyesporlu karateciler 1 altın, 1 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplam 3 madalya kazandı.

Bursa Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde Emir Buğra Gencan Karate Ligi müsabakaları düzenlendi. Müsabakalara Ümit, Genç ve Büyük kategorilerinde 40 il, 124 kulüpten 950 sporcu katıldı. Manisa BBSK takımında Büyük Bayanlar kategorisinde müsabakalara katılan Nurbade Büber 61 kiloda şampiyon olurken, Gülçin Akyıldız 68 kiloda üçüncülük elde etti. Genç Erkekler kategorisinde mücadele eden Batuhan Bayır 55 kiloda ikinci olarak madalya kazandı.

Emir Buğra Gencan Karate Ligi müsabakalarında alınan sonuçlara ilişkin bilgilendirmede bulunan Manisa BBSK Antrenörü Ali Eşsiz, “Farklı kategorilerde yarışan sporcularımız 1 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazanarak müsabakaları başarılı bir şekilde tamamladı. 124 kulüp arasında 12’nci olduk. Kazanılan madalyalar ve alınan her puan için sporcularımızı tebrik ediyoruz. Yakın zamanda hayatını kaybeden milli karateci Emir Buğra Gencan’a rahmet diliyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir